​Protesty po wyborach

Ruszają protesty przeciw kompromitacji Państwowej Komisji Wyborczej. Już jutro pod siedzibą PKW przy ul. Wiejskiej w Warszawie odbędzie się pierwszy z nich.

redjar https://creativecommons.org/ licenses/by-sa/2.0/
Ruszają protesty przeciw kompromitacji Państwowej Komisji Wyborczej. Już jutro pod siedzibą PKW przy ul. Wiejskiej w Warszawie odbędzie się pierwszy z nich. Jeszcze kilka organizacji z całej Polski zapowiedziało na sobotę manifestacje pod wspólnym hasłem „Żądamy powtórzenia wyborów samorządowych”.

„Protesty przeciwko ACTA odniosły sukces - powtórzmy to!” – informują organizatorzy jutrzejszej warszawskiej pikiety, która odbędzie się pod siedzibą PKW o godz. 17.00. Głównym organizatorem pikiety jest Ruch Narodowy, w proteście zapowiedziały swój udział także inne organizacje. W tym samym dniu również w Krakowie o godzinie 19.00 pod Wieżą Ratuszową na Rynku Głównym odbędzie się ponad partyjny protest przeciwko fałszerstwom wyborczym i manipulacjom wyborczym wszystkich mieszkańców.

„Protest jest niepartyjny, wyrażamy swoje oburzenie zaistniałą sytuacją. Mamy prawo i domagamy się uczciwości. Jeżeli nie mamy tego na gruncie wyborów to jak możemy to uzyskać w innych dziedzinach?!” - piszą organizatorzy sobotniej gdańskiej manifestacji, która odbędzie się o godz. 11.30 pod Nowym Ratuszem.

W sobotę odbędą się podobne manifestacje organizowane pod wspólnym szyldem „Przeciwko kpinie z obywateli – razem ponad podziałami”.

We Wrocławiu, jak podają moderatorzy facebookowej strony wydarzenia, protest został zgłoszony na godz. 14.00 przed Miejską Komisją Wyborczą przy Sukiennicach 9.

Sobotnie protesty odbędą się w Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Łodzi a także w Szczecinie.
 

 

Źródło: niezalezna.pl

​Magdalena Piejko
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo