PILNE: Rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji to żona lobbysty Gazpromu!

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

Rzeczniczka nowej szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini prywatnie jest żoną lobbysty rosyjskiego monopolisty Gazpromu – ujawniło Radio Wolna Europa (RFE/RL).
 
Ślub Catherine Ray, rzeczniczki Mogherini, i lobbysty Thomasa Barrosa-Tastetsa miał miejsce we Francji 19 października 2013 r.

Barros-Tastets jest partnerem w firmie lobbingowej G+ z siedzibą w Brukseli. W oficjalnej biografii mężczyzna stwierdza że „doradza dużym międzynarodowym firmom energetycznym w dziedzinie stosunków publicznych”. Same „duże firmy energetyczne” nie są wymienione z nazwy, ale w mediach branżowych (m.in. „European Business Review (EBR)” z marca 2013 r.) można znaleźć informację, że Barros-Tastets jest przedstawicielem Gazpromu w sprawach publicznych w Europie. W innej notce z sierpnia 2013 r., która informuje o tym, że Barros-Tastets został partnerem G+, podawano, że lobbysta „doradza Gazpromowi w jego kontaktach z organami ochrony konkurencji w UE.”
 
W unijnym „Rejestrze służącym przejrzystości” („TR”) widnieje się wykaz potwierdzający, że Gazprom Export generuje rocznie od 300 tys. do 350 tys. przychodów firmy G+. Barros-Tastets był widziany 29 października br. w towarzystwie rosyjskiego ministra energetyki Aleksandra Nowaka w Brukseli. Rosyjski urzędnik przebywał w mieście w związku z negocjacjami gazowymi z Ukrainą.

Postać samej szefowej europejskiej dyplomacji, Włoszki Frederiki Mogherini od samego początku budziła kontrowersje. Chodzi o jej łagodny stosunek wobec Moskwy. W lipcu, gdy Rosja atakowała Ukrainę, Mogherini odwiedziła rosyjską stolicę. Tam, wbrew protokołowi dyplomatycznemu, spotkała się na Kremlu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Śmiertelny wypadek na krajowej jedynce

/ policja.gov.pl

  

Jedna osoba zginęła w wypadku na drodze krajowej nr 1, do którego doszło w poniedziałek w miejscowości Słostowice (Łódzkie). Kierowcy podróżujący krajową "jedynką" w kierunku Katowic na odcinku pomiędzy Kamieńskiem i Radomskiem napotkają obecnie utrudnienia.

Jak podał rzecznik komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi Jędrzej Pawlak, w wypadku, podczas którego samochód ciężarowy wjechał do rowu, zginął na miejscu 56-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło ok. godz. 15 w miejscowości Słostowice.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że na drodze krajowej nr 1 zablokowany jest pas w kierunku Katowic; ruch odbywa się lewym pasem. Utrudnienia mogą potrwać ok. godziny

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl