Człowiek TVN przejmie władzę w TVP? Edward Miszczak jednym z kandydatów na prezesa

  

Jednym z kandydatów na nowego prezesa Telewizji Polskiej jest Edward Miszczak, członek zarządu TVN – informuje press.pl. Co ważne, od przyszłego roku nowy szef TVP mógłby zarządzać publicznym medium jednoosobowo.

Za wprowadzeniem jednoosobowych zarządów w mediach publicznych, w tym w TVP, jest Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Rozwiązanie takie rekomendował już przed poprzednim konkursem na zarząd TVP. Press.pl spekuluje, że pomysł Dworaka mógłby zostać wprowadzony już w nowej kadencji, która rozpocznie się w przyszłym roku.

Z nieoficjalnych informacji „Presserwisu” wynika również, że szanse na zostanie prezesem jednoosobowo kierującym telewizją publiczną ma Edward Miszczak, członek zarządu TVN, odpowiedzialny za obszar programów rozrywkowych i dyrektor departamentu programowego TVN.

Sam Miszczak, dopytywany o swoją kandydaturę, nie chciał sprawy komentować.

Wśród osób wymienianych na nowego prezesa TVP pojawia się jeszcze Agnieszka Odorowicz, która wkrótce kończy kadencję na stanowisku dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz obecny szef Telewizji Polskiej – Juliusz Braun.

Kadencja obecnego zarządu TVP kończy się w kwietniu 2015 roku.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,press.pl


Wczytuję komentarze...


Prezydent Duda komentuje zmianę prawa wyborczego. "Sprzyja wyższej frekwencji"

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Zmiana prawa wyborczego umożliwiająca głosowanie korespondencyjne osobom powyżej 60. roku życia i przebywającym na kwarantannie sprzyja wyższej frekwencji i zasadzie powszechności wyborów – ocenił prezydent Andrzej Duda. Dodał, że "taki szerszy katalog możliwości głosowania funkcjonuje w wielu krajach i on poprawia frekwencję, poprawia możliwości głosowania, daje przede wszystkim możliwość głosowania osobom, które w innych warunkach by głosu oddać w wyborach nie mogły".

"Każda taka zmiana, która powoduje, że osoba, która - w przypadku, kiedy nie ma takiej dodatkowej formy głosowania - w ogóle by nie mogła wziąć udziału w wyborach, przyczynia się do realizacji zasady powszechności wyborów"

– powiedział prezydent w TVP Info, pytany o uchwaloną ostatniej nocy zmianę Kodeku wyborczego.

Dodał, że "taki szerszy katalog możliwości głosowania funkcjonuje w wielu krajach i on poprawia frekwencję, poprawia możliwości głosowania, daje przede wszystkim możliwość głosowania osobom, które w innych warunkach by głosu oddać w wyborach nie mogły".

"Uważam, że wszelkie działania, które prowadzą do zwiększenia frekwencji, to są działania dobre. Działania, które prowadzą do zwiększenia powszechności wyborów poprzez danie większej możliwości oddania głosu w wyborach, to są działania o charakterze profrekwencyjnym, a ja zawsze mówię, że mi zależy na tym, żeby frekwencja była jak najwyższa"

– powiedział Duda.

[polecam:https://niezalezna.pl/319454-termin-wyborow-moze-byc-nie-do-utrzymania-prezydent-tak-jezeli-epidemia-bedzie-dalej-szalala]

W nocy z piątku na sobotę Sejm uchwalił trzy ustawy tzw. tarczy antykryzysowej, które mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa i zmniejszyć negatywne skutki epidemii dla gospodarki. Wśród przyjętych przepisów znalazła się zaproponowana przez PiS zmiana Kodeksu wyborczego, umożliwiająca głosowanie korespondencyjne osobom na kwarantannie i ponad 60-letnim. Poprawka i tryb jej wprowadzenia wywołały protest ugrupowań opozycyjnych, które chcą doprowadzić do wycofania tego rozwiązania w Senacie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts