Sikorski nie poinformował prezydenta o propozycji Putina. „Powinien zniknąć ze sceny politycznej”

  

Jarosław Kaczyński, oświadczył że rząd nie poinformował prezydenta Lecha Kaczyńskiego o kulisach spotkania Donalda Tuska i Władimira Putina w Moskwie w 2008 roku. Klub PiS zapowiedział złożenie wniosku o odwołanie Radosława Sikorskiego ze stanowiska Marszałka Sejmu. Udzielenie poparcia tej inicjatywie rozważają pozostałe kluby opozycji.

- Klub PiS złoży wniosek o odwołanie Sikorskiego ze stanowiska Marszałka Sejmu. Nie możemy brać odpowiedzialności za udział w życiu publicznym, na tak eksponowanym stanowisku człowieka, który wykazuje się i wykazywał niekompetencją – oświadczył prezes PiS.

Jarosław Kaczyński odniósł się również do rzekomej propozycji Władimira Putina dotyczącej rozbioru Ukrainy i reakcji na nią rządu Donalda Tuska.

- Ktoś, kto dowiedział się o planach rozbiorowych w stosunku do istniejącego państwa, powinien podjąć odpowiednie działania w sferze informacyjnej wewnątrz Polski i w sferze międzynarodowej. O takich planach nie został nawet poinformowany przez Sikorskiego prezydent Lech Kaczyński. Reakcją na to, co powiedział Putin była „polityka resetu”, ocieplania stosunków z Rosją i to nawet po Smoleńsku, po śmierci prezydenta i 95 innych obywateli RP. Ktoś, kto działa w ten sposób naraża się na jak najdalej idące zarzuty. Powstaje pytanie, czym się kierował? - zastanawiał się Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wspomniał również o zastrzeżeniach do kandydatury Radosława Sikorskiego w chwili, gdy miał on objąć tekę ministra spraw zagranicznych.

- Prezydent Lech Kaczyński nie chciał powołać Sikorskiego na stanowisko ministra spraw zagranicznych i miał ku temu poważne powody. Jako były premier znam te powody, są one bardzo poważne, a działalność pana Sikorskiego to weryfikuje. Składamy wniosek o odwołanie Radosława Sikorskiego, bo każdy odpowiedzialny polityk polski, powinien dążyć do tego, żeby ten pan zniknął z polskiego życia politycznego - mówił Jarosław Kaczyński.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVN24,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Premier Morawiecki wspomina śp. Lecha Kaczyńskiego: Budował silne, solidarne i podmiotowe państwo

premier Mateusz Morawiecki składa kwiaty przed pomnikiem śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego / twitter.com/PremierRP

  

We wtorek przypada 70. rocznica urodzin Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Wieczorem w Krakowie w katedrze na Wawelu odprawiona zostanie uroczysta msza św. Spodziewana jest obecność prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, marszałków Sejmu i Senatu, członków rządu. Szef polskiego rządu zamieścił również wspomnienie śp. Lecha Kaczyńskiego na Twitterze.

"Prezydent Lech Kaczyński budował silne, solidarne i podmiotowe państwo. Zawsze na pierwszym miejscu stawiał służbę polskiemu narodowi i drugiemu człowiekowi. Dziś najpełniej możemy oddać prezydentowi szacunek codzienną pracą dla Rzeczpospolitej i narodu, który tak kochał".
- napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Wcześniej we wtorek premier Morawiecki, ministrowie jego rządu, a także Jarosław Kaczyński i politycy PiS oraz przedstawiciele instytucji państwowych złożyli kwiaty przed pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl