6 mln 877 tys. dla „Wyborczej”

  

Raport zaprezentowany w Sejmie przez parlamentarny zespół ds. obrony wolności słowa pod przewodnictwem posła PiS‑u Adama Kwiatkowskiego, dotyczący rządowych wydatków na ogłoszenia w mediach w latach 2008–2013, nie przynosi informacji zaskakujących dla uważnych obserwatorów III RP. Beneficjentami tych środków okazują się wyłącznie media mainstreamowe. W USA funkcjonowało kiedyś pojęcie „kompleks przemysłowo-militarny” oznaczające system patologicznych powiązań między władzą a przemysłem wojskowym. W Polsce jak widać mamy do czynienia z kompleksem medialnym. Wiodące media są elementem systemu władzy. Muszą z nią dobrze żyć, a ona potrafi nagradzać te najbardziej sobie przychylne. Nie ma tu mowy choćby o próbie zachowania neutralności, by obywatele mieli poczucie, że za rozdziałem środków państwowych nie stoją decyzje polityczne.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts