Rządy nad Koreą Północną objęła obecnie młodsza siostra Kim Dzong Una – Kim Jo Dzong. Taka decyzja miała zostać podjęta w związku ze złym stanem zdrowia Kima. Teraz ona kieruje najbardziej totalitarnym państwem świata.

Kim Jo Dzong ma 28 lat. Według członków stowarzyszenia North Korea Intellectuals Solidarity, które zrzeszało północnokoreańskich dysydentów Kim Jo Dzong przejęła już obowiązki brata i pod jego nieobecność podejmuje wszystkie najważniejsze decyzje w kraju. Najmłodsza córka zmarłego w 2011 r. Kim Dzong Ila miała też już przewodniczyć zebraniom liderów północnokoreańskiej partii – pisze bankier.pl.
 
W związku z pogarszającym się stanem zdrowia 31-letniego Kim Dznong Una w stan gotowości została postawiona Północnokoreańska armia. Dyktator przebywa w klinice Bonghwa, nie wiadomo jednak co mu jest.
 
Po raz ostatni Kim Dzong Un publicznie był widziany na początku września. Media koreańskie informowały, że nie pojawił się na otwarciu obrad Najwyższego Zgromadzenia Ludowego (parlament koreański) oraz nie było go na zjeździe Związku Młodzieży.