Praca dla młodych, praca dla swoich. Córka rzecznik rządu w państwowej spółce

  

28-letnia Magdalena Sulik – córka Iwony Sulik, wieloletniej współpracowniczki Ewy Kopacz, od niedawna pełniącej funkcję rzecznika rządu, znalazła pracę w państwowej spółce. Do działu marketingu państwowego koncernu energetycznego trafiła kilkanaście dni przed tym, jak jej mama została formalnie rzecznikiem rządu.

Jak informuje tygodnik "Wprost" Magdalena Sulik w pierwszej połowie września zaczęła pracę w PGE. 28-letnia córka pani rzecznik zanim zaczęła pracę w PGE była zatrudniona w dziale marketingu firmy Polkomtel.

Próbowaliśmy się skontaktować z panią rzecznik, by spytać o jej stanowisko w tej sprawie, jednak telefon początkowo był nieosiągalny, później Iwona Sulik nie odbierała kolejnych połączeń.

– [Monika Sulik] Przyszła po studiach, przeszła kolejne szczeble i przeniosła się do PGE – mówi tygodnikowi "Wprost" rozmówca z Polkomtela. Iwona Sulik od kilku lat była prawą ręką Ewy Kopacz w Sejmie, od początku typowana była na rzeczniczkę rządu. Na to stanowisko powołana została 23 września. Jak pisze tygodnik: W PGE usłyszeliśmy zapewnienia, że Sulik „przeszła proces rekrutacji”.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Wprost


Wczytuję komentarze...

Suski: Musimy wszystkich przekonać, by poszli na wybory

/ Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

- Musimy wszystkich przekonać, żeby poszli na te wybory. Tylko duża frekwencja da nam siłę - mówił na konwencji PiS w Radomiu szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

Suski przekonywał, że waga niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego jest wielka. "Musimy wszystkich przekonać, żeby poszli na te wybory; tylko duża frekwencja da nam siłę. Żebyśmy mogli powiedzieć, że miliony Polaków popierają to, żebyśmy byli silnym i suwerennym państwem" – powiedział polityk PiS.

Zaznaczył, że Polacy mają przed sobą wielki wybór, a "ten wybór to silna Polska w silnej Europie". "Polska jest sercem Europy, a Mazowsze jest sercem Polski; dlatego głosujmy na tą naszą matkę Polkę, bo głosowanie będzie w Dniu Matki; zróbmy więc ten prezent naszej matce ojczyźnie i głosujmy na tych, którzy kochają Polskę, którzy nigdy Polski nie zdradzą i potrafią walczyć o nasze interesy nawet z wieloma przeciwnościami" – przekonywał.

Obecny na regionalnej konwencji PiS w Radomiu minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podkreślał, że znaczna część decyzji, które dotyczą polskiego rolnictwa podejmowana jest w Brukseli. Dlatego – jego zdaniem – udział w niedzielnych wyborach "jest szalenie ważny w każdej grupie zawodowej, ale może nawet najbardziej wśród rolników i mieszkańców wsi".

- Do tej pory ludzie często mówili: "co mnie to obchodzi? Mnie wybór sołtysa może bardziej interesuje, niż gdzieś tam daleko w tej Brukseli" – mówił Ardanowski. Przekonywał jednak, że "żyjemy w świecie, że to tam (w Brukseli) zapada bardzo wiele decyzji". "I to jacy tam są Polacy, czy sprzedajni, czy nieprzekupni, czy tacy, co się nie dają za poklepanie po plecach i zdjęcie wpuszczać w maliny, od tego bardzo dużo zależy" – zaznaczył Ardanowski.

Według szefa resortu rolnictwa dzięki wysokiej frekwencji europosłowie, którzy będą reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim, będą mieć "silny mandat społeczny". "Żeby czuli i wiedzieli, że za nimi stoją miliony, które na nich głosowały. To daje również wielkie przełożenie w tych różnych grach, koalicjach, układach, które tam się toczą" – zaznaczył Ardanowski.

Podczas konwencji w Radomiu wystąpili także kandydaci do Parlamentu Europejskiego z okręgu mazowieckiego: wicemarszałek Senatu Maria Koc, obecny europoseł Zbigniew Kuźmiuk, posłowie Anna Kwiecień i Maciej Małecki.

W konwencji nie wzięli udziału - jak wcześniej zapowiadano - prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Ten ostatni udał się do dotkniętej powodzią wschodniej Małopolski. Na konwencji PiS w Radomiu zabrakło także lidera listy mazowieckiej do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana, który w tym czasie uczestniczył w debacie jedynek, zorganizowanej przez lokalne media.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl