Przyszłość naszych dzieci zależy od dobrego samorządu, od mądrego wykorzystania każdej złotówki przeznaczonej na rozwój. Uzyskaliśmy rekordowe wsparcie funduszy europejskich - chwali się w najnowszym spocie Platformy Ewa Kopacz. W krótkim filmiku widzimy Donalda Tuska dobierającego się do tortu ozdobionego banknotami euro. Hasło "miliardy dla samorządu" kojarzy się jednak bardziej z milionami dla Ostachowicza.

"Miliardy dla samorządu - lepsze życie Polaków" - pod takim hasłem do wyborów samorządowych idzie Platforma Obywatelska. Sztab Platformy zaprezentował dziś swój pierwszy w tej kampanii spot wyborczy. Wyemitowany został w internecie i telewizji. W założeniu filmik ma zostać zaprezentowany w 16 wersjach dla każdego z województw, dziś zaprezentowano dwie: dla Śląska i Podlasia.

- Konkretny sukces jest osiągalny tylko przy współpracy i pełnej zgodzie - zapowiada Ewa Kopacz, która jednak nie występuje w spocie na żywo, pojawia się jedynie zdjęcie sprzed tygodnia, z prezentacji ministrów jej rządu. Platforma obiecuje miliardy dla Polaków, jednak skojarzenia odbiorców są całkowicie odmienne od zamierzonych.

Tak wygląda lekko przerobiony plakat PO:


A oto wybrane komentarze użytkowników Twittera:
Wybory samorządowe w Polsce odbędą się 16 listopada