Realny wskaźnik

  

Kiedy Donald Tusk obejmował władzę, obiecał, że doprowadzi do tego, iż młodzi Polacy, który wyemigrowali z kraju, będą wracali do Polski. Opublikowane najnowsze statystyki GUS‑u dowodzą, że nie tylko nic takiego nie nastąpiło, ale nawet ostatnio ten proces jeszcze się zaostrzył. Koszty emigracji są ogromne – z kraju odchodzi najbardziej aktywna część społeczeństwa, co zaowocuje problemami wszystkich systemów zabezpieczenia społecznego. Na skalę tego zjawiska dodatkowo wpływa ogólna polityka europejska, polegająca na zachęcaniu do emigracji i mobilności jako antidotum na bezrobocie. Prowadzi ona jednak do narastania nierówności między krajami unijnymi, co w przyszłości w skrajnym wariancie może nawet rozsadzić Unię Europejską. Warto wiedzieć, że dziś w Bawarii bezrobocie wśród młodzieży wynosi zaledwie 2 proc., w całych Niemczech zaś oscyluje w granicach 8 proc. Polska nie wygląda w statystykach najgorzej właśnie dzięki masowej emigracji. Faktycznie jednak to właśnie ta gigantyczna skala wyjazdów młodych ludzi pokazuje, jaki jest realny stan gospodarki i rozwoju społecznego.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts