Agent Tomek blogerem na Niezależna.pl

Tomasz Kaczmarek, były funkcjonariusz CBA - znany szerzej jako "agent Tomek" - zadebiutował jako bloger na portalu Niezależna.pl.

Tomasz Kaczmarek, były funkcjonariusz CBA - znany szerzej jako "agent Tomek" - zadebiutował jako bloger na portalu Niezależna.pl.

Pierwszy tekst Tomasza Kaczmarka, zatytułowany CBA w natarciu wstecznym, jest już dostępny w dziale Blogi. Były agent CBA pisze: Spotkałem się z opinią : „Szefostwo CBA się zmienia, a figuranci są wciąż ci sami”. Czy pan Wojtunik boi się, by przez przypadek nie wpaść na nową aferę korupcyjną, która położy kres jego karierze?

Tomasz Kaczmarek ukończył socjologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Zaczynał karierę zawodową w 1995 r. w policji. Szybko zdał testy do oddziałów antyterrorystycznych. Brał udział w poważnych akcjach związanych z walką z przestępczością zorganizowaną.

Potem przeniósł się do oddziału policyjnych wywiadowców – funkcjonariuszy, którzy po cywilnemu rozbijali siatki dilerów narkotyków. To wtedy, rozpracowując handlarzy amfetaminą i marihuaną, nabierał doświadczenia, działając w przebraniu. Kolejnym etapem była praca w kryminalnym wydziale walczącym z gangami złodziei samochodów.W 2002 r. zaczął się szkolić jako przykrywkowiec w pionie operacyjnym policji. Jedną z jego pierwszych akcji w tym charakterze była słynna sprawa Starachowic, podczas której nastąpił przeciek do przestępców z MSWiA, za co na ławie oskarżonych zasiadł wiceminister Zbigniew Sobotka (SLD) i posłowie Sojuszu Andrzej Jagiełło i Henryk Długosz.

Po pewnym czasie działał wraz z innymi przykrywkowcami w środowiskach handlarzy bronią i narkotykami. Rozpracowywał największych gangsterów, za co był wielokrotnie wyróżniany.

W CBA zajmował się m.in. sprawami ustawionego przetargu na Helu (Beata Sawicka), prywatyzacji Wydawnictw Naukowo-Technicznych czy willi w Kazimierzu Dolnym.

W 2009 r. został Człowiekiem Roku "Gazety Polskiej" za "bezkompromisową walkę z korupcją".

 

Źródło:

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo