Antyputinowskie demostracje w Rosji. Protestowano od Moskwy po Kamczatkę. ZDJĘCIA

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

Po godz. 15 czasu polskiego w Moskwie rozpoczął się „Marsz Pokoju” przeciwko wojnie na Ukrainie, który, według różnych obliczeń, zgromadził od 10 tys. do nawet 200 tys. osób. Wcześniej około 5 tys. Rosjan wyszło zaprotestować przeciwko polityce Kremla na Ukrainie w Petersburgu, Jekaterynburgu (Ural), Krasnojarsku (Syberia), a nawet na Kamczatce.
 
Niedzielna akcja jest kontynuacją „Marszu Pokoju”, który odbył się 15 marca w rosyjskiej stolicy. Wówczas rosyjska policja doliczyła się dopiero około 3 tys. osób. Lecz organizatorzy – 70 tys. uczestników. 21 września jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Pokoju. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2001 roku.
 
Jednak pokojowe demonstracje przeszły przez różne miasta w Rosji. Rozpoczęło się od jednoosobowej pikiety na dalekiej Kamczatce. Wzięła w nim udział Swietłana Kowszar, żona marynarza, matka dwójki dzieci.

fot.: twitter.com/@2431956

Następnie protestujący pojawili się również na ulicach Jekaterynburga (Ural), Krasnojarska i Nowosybirska (Syberia). Przed południem z żądaniami pokoju przez centrum byłej rosyjskiej stolicy - Petersburga - przeszło około 5 tys. Rosjan. Głównymi hasłami protestujących były: „Putin - precz od Ukrainy”, „Nie dla wojny w bratnim narodem”. (fot.: twitter.com/@buu3a)


fot.: twitter.com/@Gulyev_S

Osoby, które przyszły, aby wziąć udział w „Marszu Pokoju” w Moskwie musiały przejść przez bramki kontrolne. Czekało na nich również kilkuset policjantów.

fot.: twitter.com


twitter.co/@mynameisphilipp

Na miejsce ściągano też tzw. tituszki, których internauci zauważyli w moskiewskim metrze.

@rfcnf

Pół godziny po rozpoczęciu marszu jeszcze wiele tysięcy osób nie mogło przekroczyć bramek.

fot.: twitter.com/@AndreyGrammar


fot.: twitter.com/@aleshru


fot.: twitter.com/@echolalialia

Początek kolumny w Moskwie.

fot.: twitter.com/@_openrussia


fot.: twitter.com/@denistrubetskoy


fot.: twitter.com/@alex_belkin
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Napadł z nożem na 60-latka. Trwa policyjna obława

/ niezalezna.pl

  

Policja poszukuje napastnika, który zranił nożem 60-letniego mężczyznę w kompleksie leśnym w gminie Kolbudy (Pomorskie). Życiu napadniętego nic nie zagraża.

Do ataku na 60-latka doszło w sobotę, a poszukiwania sprawcy na terenie lasu z użyciem psa tropiącego trwały do późnych godzin wieczornych.

- Mamy zawężony krąg osób podejrzewanych, jest więc kwestią czasu zatrzymanie mężczyzny

– powiedział w niedzielę PAP rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Pruszczu Gdańskim, st. sierż. Karol Kościuk.

Pokrzywdzony przebywa w szpitalu. O ataku nożownika sam zawiadomił policję i pogotowie ratunkowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl