"Testament I Rzeczpospolitej". Tomasz Sakiewicz o kulisach śmierci Lecha Kaczyńskiego

Najnowsza książka redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" przedstawia historyczne i geopolityczne tło działań, które doprowadziły w 2010 r. do śmierci prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

mat. pras.
Najnowsza książka redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" przedstawia historyczne i geopolityczne tło działań, które doprowadziły w 2010 r. do śmierci prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Książka ukazała się 17 września - w rocznicę napaści Sowietów na Polskę.

Najnowsza książka Tomasza Sakiewicza ukazuje ideę niezależnego od Rosji państwa polskiego, którą chciał wprowadzić w życie zmarły tragicznie w 2010 r. śp. prezydent Lech Kaczyński. Autor przedstawia go jako kontynuatora tradycji I i II Rzeczypospolitej.

Tomasz Sakiewicz próbuje odpowiedzieć na pytanie, na ile historia Polski od czasów Piastów wpływa na dzisiejsze wydarzenia, takie jak konflikt z Rosją, tragedia smoleńska i wojna Ukrainie. Zastanawia się też, w jaki sposób wybory dokonane przez dwa różne słowiańskie narody spowodowały, że ich dzieje potoczyły się zupełnie inaczej. Sakiewicz opowiada również o tym, dlaczego Stalin bał się Piłsudskiego, a Putin uznał Lecha Kaczyńskiego za śmiertelnie niebezpiecznego wroga.

Książkę T. Sakiewicza czytał Jarosław Kaczyński. - Dorobek Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w polityce zagranicznej Polacy mogą docenić dopiero teraz. Zabrakło przywódcy, który potrafił jednoczyć narody Europy Środkowo-Wschodniej przeciwko rosyjskiemu imperializmowi. Ta książka może być początkiem dokumentowania tego dorobku - ocenił lider PiS.

- Praca Tomasza Sakiewicza potwierdza fundamentalną prawdę, że jako naród nie urodziliśmy się wczoraj, współczesna myśl polityczna opiera się na kontynuacji dokonań przodków, historia zaś, którą aktualna władza pragnie wycofać z programów szkolnych, jest jednym z naszych największych „bogactw naturalnych” - powiedział z kolei o "Testamencie I Rzeczpospolitej" znany pisarz i publicysta Marcin Wolski.

Książka dostępna jest w księgarniach stacjonarnych (m.in. Empik) i internetowych. Polecamy!


 

 

Źródło: niezalezna.pl

wg
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo