Dlaczego Angela Merkel zrobiła Donalda Tuska przewodniczącym Rady Europejskiej? Czy to bezpośredni skutek tego, iż zdradziła ona wschodnioeuropejskich sojuszników przeciwstawiając się powstaniu baz NATO na zagrożonym przez Rosję obszarze? Czy Tusk ma służyć do kamuflowania antypolskiej polityki Merkel? – o tym dziś w „Kulisach manipulacji”.
 
Po letniej przerwie na antenę Telewizji Republika wraca program „Kulisy manipulacji” Katarzyny Gójskiej-Hejke i Piotra Lisiewicza. Pierwsza premiera dziś o 21.30.
 
W programie m. in. o festiwalu lizusostwa wobec Tuska w mediach głównego nurtu. O tym, jak „spontaniczne” „Sto lat” dla Tuska organizowała… szefowa warszawskiej młodzieżówki PO Kinga Gajewska. O tym, jak naczelny „Rzeczpospolitej” Bogusław Chrabota oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz porównywali awans Tuska do wyboru… Jana Pawła II na papieża. O tym, jak Tusk zaczadził się własną propagandą i myślał, że kibice siatkówki powitają go jak widownia programu Lisa. O tym, jak happener Wardęga zrobił z pogodnego pieska krwiożerczego pająka, a zachodnie media z Tuska „antykremlowskiego jastrzębia”, który „zatrzyma Putina”. O tym, jak dzieci z Nigerii powitały Tuska pieśnią „Donald matole”. I wiele innych tematów.

Gośćmi programu będą Dorota Kania z „Gazety Polskiej Codziennie” i publicysta Iwo Bender.