Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego stwierdziła ostatnio, że projekt budowy Muzeum Historii polski... jest za drogi. Choć w związku z budową wybrana została już lokalizacja i rozstrzygnięto konkurs architektoniczny, minister Omilanowska chce szukać nowej lokalizacji.

- Minister Omilanowska poinformowała, że projekt budowy muzeum jest za drogi. Nagle po kilku latach od tego, gdy wybrano lokalizację, ogłoszono i rozstrzygnięto konkurs architektoniczny najważniejszego dla Polski i Polaków muzeum - minister twierdzi, że projekt jest za drogi i trzeba go zmienić. Szukać nowej lokalizacji. Rzecz wydaje się co najmniej dziwna. Minister powołuje się na to, że jesteśmy w kryzysie, a w oficjalnych dokumentach mowa jest o wzroście PKB i sukcesach gospodarczych – mówił na konferencji prasowej Dariusz Piontkowski z PiS.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli złożenie wniosku o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia komisji kultury.
 
- Musimy skończyć z postrzeganiem inwestycji w Warszawie tak, jak postrzega je warszawska administracja - że jest to coś, co trzeba zrobić na wybory, żeby tuż przed wyborami przeciąć wstęgę i ogrzewać się w świetle tej inwestycji która powstała
– tłumaczył Jacek Sasin

ZOBACZ FILM: