Zestrzelenie to najbardziej prawdopodobna przyczyna rozbicia się malezyjskiego Boeinga 777 - twierdzi holenderska prokuratura. I ujawnia, w jaki sposób będzie starała się dojść do prawdy o tej zbrodni.

Hipoteza zestrzelenia to najbardziej prawdopodobny scenariusz zdarzeń - uważają holenderscy prokuratorzy. Stwierdzono m.in., że samolot zniszczony został poprzez uderzenia licznych, pędzących z dużą energią przedmiotów. Nie jest to oczywiście zaskoczeniem; śledczy z Holandii ujawnili jednak przy okazji, w jaki sposób będą starali się ustalić sprawcę zbrodni.

Holenderscy prokuratorzy i policjanci przeglądają m.in. 350 mln stron internetowych oraz tysiące zdjęć i filmów z miejsc tragedii, które mogłyby przyczynić się do ustalenia sprawców ataku. Badają też autentyczność pozyskanych przez ukraińskie służby specjalne nagrań, wskazujących, że za zbrodnią stoją rosyjscy terroryści.

Biegli z zakresu medycyny sądowej analizują z kolei 25 metalowych fragmentów znalezionych w ciałach ofiar. Części te mogą wskazać, kto i z jakiego strzelał do samolotu.