Warszawscy celebryci ważniejsi niż umowa. Znana sieć pizzerii nie ma szans z Magdą Gessler

  

Mimo obowiązującej do października 2015 r. umowy najmu przez sieć Pizza Dominium restauracji na Kasprowym Wierchu właściciel – Polskie Koleje Linowe – chce pozbyć się dotychczasowego najemcy. I to w sposób, jak twierdzą nasi informatorzy, bezprawny. Po to, by sporny dziś lokal oddać w ręce warszawskim celebrytom gastronomicznym.
 
Szczyt Kasprowego Wierchu przyciąga niezliczone rzesze turystów praktycznie przez cały rok. 14 lat temu przetarg na prowadzenie w tym miejscu działalności gastronomicznej wygrała Pizza Dominium – wbrew nazwie firma ze 100-proc. polskim kapitałem – która przebojem opanowała segment restauracyjnego rynku w Warszawie i w innych miastach.
 
Pizza Dominium ma umowę z PKL do października 2015 roku, jednakże w czerwcu br. restauracja  otrzymała wypowiedzenie umowy oraz pismo w sprawie eksmisji, która miałaby nastąpić 18 sierpnia. Tymczasem, zgodnie z umową pomiędzy Pizzą Dominium, a PKL, można ją wypowiedzieć tylko w wyniku zaistnienia szczególnych okoliczności. Takich nie było. Nie licząc krótkiego opóźnienia spłaty drobnej kwoty, która została szybko uregulowana.
 
Obecnie toczą się rozmowy pomiędzy PKL a Pizzą Dominium. Najemca wyraził gotowość płacenia większego czynszu. Jednak szefowie PKL-u nie chcą nawet słyszeć o żadnym renegocjonowaniu umowy.
 
Im chodzi tylko o jej zerwanie – twierdzi pracownik Pizza Dominium, który prosił o anonimowość. – Zresztą z doniesień prasowych wynika, że już w ubiegłym roku PKL przymierzał się do wypowiedzenia nam umowy, jednak do działania przystąpił dopiero teraz.
 
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, chęć na przejęcie restauracji na Kasprowym ma Platan Group – jej właścicielem jest jeden z liczących się deweloperów, który blisko współpracuje z Magdą Gessler, a także innymi znanymi osobami jak np. Mariusz Kusznierewicz. Food Zone, to firma, pod szyldem której deweloper prowadzi z nią wspólnie restauracje – w sumie mają ich osiem.

Jak nas poinformowali pracownicy Dominium na Kasprowym ich restaurację oglądała już Magda Gessler.
 
Co prawda osobiście jej nie widziałam – mówi osoba z kierownictwa lokalu. – Był na pewno Modest Amaro. Byli też jacyś inni ludzie, którzy wymierzali lokal i – jak niechcący usłyszałam – przez telefon meldowali komuś, że „te krzesła i ławy muszą iść do wymiany”.
 
Wygląda na to, że prezesi z PKL-u i ich nowi wybrańcy czują się bardzo pewnie, tak pewnie, jakby wyrzucenie dotychczasowych najemców było już faktem.
 
Cały tekst znajdziecie już w środę, 10 września, w najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska


Wczytuję komentarze...

Nitras docina Sawickiemu, a poseł PSL nie pozostaje dłużny: Sławek, rozliczaj siebie i KO

Sławomir Nitras i Marek Sawicki / na podst. fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska i Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Ależ emocje muszą panować w szeregach totalnej opozycji po ogłoszeniu wyników wyborów. Sławomir Nitras dał upust swojej powyborczej frustracji i... zaczął docinać posłowi PSL Markowi Sawickiemu. Ten jednak dość szybko odciął się politykowi Koalicji Obywatelskiej.

W rozmowie z RMF FM Sławomir Nitras postanowił znaleźć winnego wyborczej porażki swojej formacji politycznej. Wskazał na... polityka PSL Marka Sawickiego.

Największe pretensje mam szczerze mówiąc Marka Sawickiego. Uważam, że to on od początku robił wszystko, żeby ta formuła (szerokiej koalicji – przyp. red.) się nie udała. Pamiętam, jak mnie przekonywał jeszcze przed wyborami, że nikt z PSL nie zdobędzie mandatu europarlamentarnego, bo nasze „dwójki” przeskoczą ich „jedynki”, tak się nie stało, mówił, że nie mamy szans wygrać z PiS-em w tej formule. Mam pretensje do tych wszystkich mądralińskich, którzy wtedy powiedzieli, że tak będzie lepiej.
- żalił się Nitras.

Wywołany do tablicy Sawicki odpowiedział mu we wpisie na Twitterze, żeby rozliczał, ale Koalicję Obywatelską, bo „PSL wynik podwoiło”.

Sławek rozliczaj siebie i KO. PSL wynik podwoiło, wy podzieliliście na dwa.
- napisał Sawicki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl