Najgorszy wróg: wewnętrzny

  

Donald Tusk chciałby zapewne połączyć sprawowanie funkcji europejskiej z kontrolowaniem sceny politycznej w Polsce. Wiele jednak wskazuje na to, że nie będzie w stanie odgrywać znaczącej roli ani w Brukseli, ani Warszawie.

Przeszkodą na drodze europejskiej może bowiem okazać się brak zaplecza politycznego na poziomie unijnym, w polityce krajowej natomiast cieniem na ambicjach Tuska kładą się wypowiedzi Bronisława Komorowskiego w sprawie Ewy Kopacz. Prezydent do tej pory był znany głównie z pilnowania żyrandola, teraz jednak, kiedy w rządzie powstała niezwykła luka (rzadko się zdarza, by w jednym momencie z władzy rezygnował premier i wicepremier), wraz ze swoją ekipą widzi szansę uzyskania realnej władzy poprzez kontrolę PO i rządu. Postawa Komorowskiego dowodzi, że za kulisami polskiej sceny politycznej rozpoczęła się ostra walka o władzę.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts