Działać zdecydowanie

  

Ukrainie trzeba pomóc – potrzebuje wszystkiego, co służy do obrony. Zdradzenie Ukrainy jest nie tylko szpetne moralnie, ale także nieracjonalne. Potrzebne są bardzo ostre sankcje gospodarcze – uderzające w Rosję, ale także w konkretnych ludzi w Rosji o największych wpływach. 

Jest też sprawa zabezpieczenia państw, które są już w NATO, a które też są w stanie zagrożenia. Trudno określić stopień tego zagrożenia, ale jest ono niewątpliwe. Kanclerz Angela Merkel odnosi się do porozumienia NATO–Rosja z 1997 r. i chce jego potwierdzenia. Ono zakłada, że siły NATO nie będą rozmieszczane w krajach, które wtedy wchodziły do NATO. Ale porozumienie to mówi o sytuacji współpracy, przyjaznych relacjach z Rosją – jest więc już nieważne choćby z tego powodu. Gdyby zostało potwierdzone, znaczyłoby to, że Rosja na terenie państw byłego ZSRR ma prawo prowadzić akcje zbrojne. Mam nadzieję, że na najbliższym szczycie NATO zostanie to zanegowane. Dla Polski najlepiej by było, gdyby rozmieszczono tu mieszane brygady polsko-amerykańskie albo przynajmniej dwie brygady amerykańskie. Wówczas zaatakowanie Polski byłoby zaatakowaniem USA. Musimy zwiększyć wydatki na obronność, ale trzeba też podjąć działania w skali Europy. Powinniśmy zabiegać o powstanie europejskiego funduszu pożyczkowego, który pozwoliłby na przeprowadzenie wielkiego planu budowy obrony. Zdecydowaną polityką można zatrzymać Rosję, ona cofa się przed silnym oporem.

Skrót wystąpienia na Forum Ekonomicznym w Krynicy 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts