Dziś program Anity Gargas: kulisy śmierci Andrzeja Leppera

  

Co wydarzyło się w ostatnich godzinach życia Andrzeja Leppera - szefa „Samoobrony”, byłego wicemarszałka Sejmu, byłego wicepremiera i ministra rolnictwa? Jakimi tajemnicami chciał podzielić się z Jarosławem Kaczyńskim? Dlaczego śledztwo ws. jego śmierci zostało po ponad roku umorzone?

- W sprawie jego śmierci jest drugie dno, świadczą o tym fakty - mówi w programie „Zadanie specjalne” b. minister rolnictwa, wieloletni dobry znajomy Leppera, Artur Balazs.

Gościem programu będzie wiceszef CBA Ernest Bejda. Na temat Andrzeja Leppera i jego tajemniczej śmierci wypowiedzą się również: rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak, a także dziennikarka „Gazety Polskiej”, autorka książki „Cienie tajnych służb” Dorota Kania.

„Zadanie Specjalne” w Telewizji Republika, premiera w środę o 22:00, powtórki w czwartek o 10:05 i sobotę o 16:15.

Zobacz zwiastun programu:  


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TV Republika

Wczytuję komentarze...

Goprowcy w Sudetach mają coraz więcej pracy

/ By Filip Kalwaczyński - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43280629

  

Liczba interwencji ratowników GOPR działających w Karkonoszach, w górach Wałbrzyskich i w Kotlinie Kłodzkiej wzrosła w I półroczu 2019 r. o połowę w porównaniu do analogicznego okresu 2018 r. Na szlakach jest znacznie więcej turystów, stąd więcej wypadków - oceniają ratownicy.

Naczelnik Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR Łukasz Pokorski powiedział PAP, że ze statystyk pierwszego półrocza tego roku wynika, iż było o połowę więcej wypadków, niż w tym samym okresie w zeszłym roku.

Dodał, że wzrost ruchu turystycznego i rowerowego zauważalny jest w każdym górskim rejonie, jednak najbardziej w masywie Śnieżnika i Wielkiej Sowy.

- Zdarzały się dni, że w ciągu jednego dwunastogodzinnego dyżuru mieliśmy po 22 wezwania. To obrazuje skalę pomocy, jaką musimy nieść

 - powiedział Pokorski.

Dobrym przykładem wzrostu liczby zdarzeń jest zestawienie lipca 2018 roku z tegorocznym - wskazał naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR Sławomir Czubak. Przy 50 wypadkach przed rokiem, w tym roku było ich 79, czyli nastąpił wzrost o 55 proc. Tylko w czwartek, pierwszy dzień długiego weekendu, ratownicy interweniowali w Karkonoszach dziewięć razy.

W Sudetach Zachodnich, a konkretnie w Karkonoszach, ruch turystyczny osiągnął prawdziwe apogeum - na najwyższy szczyt, czyli Śnieżkę, wchodzi nawet 10 tys. osób dziennie, a Chojnik zdobywa po 6-7 tys. pieszych jednego dnia.

- Te liczby obrazują, z czym się stykamy jako ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR i czemu musimy podołać. Mamy zgłoszenia o bardzo różnych wypadkach - m.in. wspinaczkowych, rowerowych czy też i takich związanych z paralotniarstwem, gdy czasami musimy pójść w trudno dostępne rejony gór

 - powiedział Czubak.

Podkreślił, że coraz więcej wyzwań dla ratowników wiąże się ze zmianą stylu spędzania wolnego czasu. Chodzi m.in. o takie sporty jak paralotniarstwo czy jazda na rowerach MTB w coraz wyższych partiach gór.

- Mamy też wśród pieszych turystów wiele rodzin. To osoby, które dopiero uczą się górskiej turystyki, często są nieprzygotowane, bo przyjechały pierwszy raz. To też sprawia, że dochodzi do wypadków czy urazów w górach

 - wyjaśnił Czubak. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl