Posłanka PO wygadała się, jak Tusk z Pawlakiem stołki dzielili. "Ile ja wódki musiałam wypić" - NAGRANIE!

25 maja, wieczór wyborczy, biuro poselskie Platformy Obywatelskiej we Włocławku, główna bohaterka wydarzeń posłanka PO Domicela Kopaczewska zdradza (nie wie, że jest nagrywana) w jaki sposób h

Tomasz Adamowicz
25 maja, wieczór wyborczy, biuro poselskie Platformy Obywatelskiej we Włocławku, główna bohaterka wydarzeń posłanka PO Domicela Kopaczewska zdradza (nie wie, że jest nagrywana) w jaki sposób handlowano stanowiskami w województwie kujawsko-pomorskim - nagranie ujawnili dziennikarze "Faktu" i lokalnej telewizji CW24.

W spotkaniu, podczas którego szczerze ujawniono kulisy polityki w wykonaniu Platformy Obywatelskiej brali udział: posłanka PO Domicela Kopaczewska, Sławomir Bieńkowski (radny miejski PO), Sławomir Kopyść (współpracownik posłanki), i Marcin Dąbrowski (działacz PO). Prym wiedzie posłanka, która wspomina wydarzenia sprzed czterech lat - z listopada 2010 r.

Zanim jednak rozpoczęła się ważna rozmowa pada tekst, jak spod budki z piwem: „masz tu 100 złotych i zamień na płynne 40 procent”).

A teraz najważniejsze.
"Spotkanie, w którym miał brać udział premier Donald Tusk (57 l.), ówczesny wicepremier Waldemar Pawlak (55 l.) i szefowie lokalnych struktur koalicyjnych partii miało miejsce 26 listopada 2010 roku w Toruniu. Tego samego dnia w Sopocie swój koncert miała Lady Gaga"- pisze fakt.pl.

Z nagrania wynika, że trwały podchody pomiędzy PSL a Platformą o to kto będzie rządził w województwie. Stanowisko wojewody stracił Rafał Bruski, a zastąpiła go Ewa Mes. "Pierwszy polityk PSL od 1990 r., który objął rządy w regionie" - podkreśla "Fakt".

Kto nagrywał? Według "Faktu" Sławomir Bieńkowski, ale ten nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Mało rozmowna była również sama posłanka,
– Nie będę tej sprawy komentować, ponieważ zajmuje się nią prokuratura. Jak tylko dowiedziałam się o nagraniach, natychmiast zgłosiłam sprawę na policję - stwierdziła Kopaczewska.

Stenogram nagrania rozmowy z biura Platformy Obywatelskiej zaprezentowany na stronie fakt.pl:

Domicela Kopaczewska: Moje największe pijaństwo było wiecie kiedy? Sławek (Kopyść – przyp. red.) pojechał z Agatką na koncert Lady Gagi do Gdańska, a ja musiałam kurwa mać z tymi facetami pić! Wiecie, ile mnie to kosztowało? Ale jak ja się z nimi kłóciłam! Był premier Donald i premier Pawlak. A ja mówię: „nie wyjdę, jak nie będziemy mieli członka zarządu”. A wtedy Burski był przed II turą wyborów na prezydenta, bo on był wojewodą. „No dobra, ale to wojewoda musi być z PSL”. „Ale wtedy trzeba byłoby dla nas drugiego członka zarządu”. I wywalczyłam! Było tak, Sławciu? Było tak...

Sławomir Kopyść: Mnie w życiu spotyka tyle dobrego, że ja na to nie zasłużyłem. Ja, taki wioskowy głupek, se tak stanął z boku i tak się zdarzyło.

Kopaczewska: Nieprawda, nie jesteś wioskowym głupkiem. I ten Michał Wojtczak (senator PO z Torunia – przyp. red.) o trzeciej w nocy prowadził mnie do Hotelu Gotyckiego (chodzi o hotel Gotyk w Toruniu – przyp. red.). Piotrek Całbecki (marszałek województwa z PO – przyp. red.) zamówił kolację. Sami faceci i jedna kobieta, ja! I powiedziałam: „Nie wyjdę póki nie będzie członka zarządu”. A on siedział k... mać i słuchał Lady Gagi, no! (...) Godzinę czasu czekaliśmy na decyzję między Donaldem a Pawlakiem. I dzwonią: „Tak, jest zgoda, żeby był wojewoda z PSL”. Skoro jest wojewoda z PSL, członek zarządu z Platformy. Jakby wyście widzieli, ile ja wódki musiałam wtedy wypić. (...) To ja muszę wódkę pić, ja muszę się kłócić, a on sobie chodzi na koncert Lady Gagi, no. (...) Ale wiecie, wtedy była rozmowa między Tuskiem. Ja nie wyjdę, w życiu! A Michał Wojtczak mówi: „No tak, pamiętacie? Kasia (tak mówią na Kopaczewską – przyp. red.) cztery lata temu, kiedy nie mogliśmy podpisać porozumienia, powiedziała: Okej, dla dobra koalicji podpisałam porozumienie pod warunkiem, że szefem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska będzie osoba z Włocławka”. A teraz nie.

Na stronie fakt.pl można wysłuchać nagrania

 


Źródło: niezalezna.pl,fakt.pl

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo