Nie postawili symbolicznej tęczy w Poznaniu, bo zaśmiecała miasto. Sromotna klęska lewactwa

  

Dziś w Poznaniu na pl. Zbawiciela miała stanąć zapowiadana szumnie symboliczna tęcza. Jednak akcja lewaków okazała się niewypałem. Po półgodzinnych przepychankach konstrukcję tęczy zabrały służby ZDM, uznając, że zaśmieca ona teren miasta.

Organizatorzy akcji otwarcie przyznawali, że ich happening zainspirowały akty "wandalizmu" wobec warszawskiej tęczy, choć nie tylko.

- Nasza tęcza jest reakcją na szereg niepokojących zdarzeń i falę nienawiści, która przechodzi przez Polskę w zasadzie ze wszystkich stron sceny politycznej, choć coraz częściej to prawica powoduje te pęknięcia w społeczeństwie - mówi Łukasz Kowalski z Circus Ferus, który wśród bodźców leżących u podstaw przedsięwzięcia wymienił m.in. odwołanie spektaklu "Golgota Picnic" - opisuje całą sprawę portal poznan.naszemiasto.pl.

Umieszczenie instalacji wzorowanej na tej, która stoi w Warszawie, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła pod wezwaniem św. Krzyża uniemożliwili poznańscy prawicowcy. Kiedy umundurowani członkowie Circus Ferus tworzący "Straż Męską" wprowadzili instalację na trawnik przy placu Zbawiciela i nakłaniali przechodniów do wtykania w nią kolorowych kwiatów, zainterweniowali członkowie Związku Patriotycznego "Wierni Polsce".

Kilku mężczyzn zaczęło kopać pudła, w których znajdowały się kwiaty, a inny stanął na tęczy i przygniótł ją do ziemi. Doszło do szarpaniny z funkcjonariuszami policji, zabezpieczającymi zgromadzenie. - Jesteśmy tu po to, by zwalczać lewactwo i pedalstwo - mówił Bogdan Freytag, przewodniczący "Wiernych Polsce" jeszcze przed interwencją. - Autorzy tej akcji chcą zrobić z Poznania pogańskie miasto, ale nie mają do tego żadnego tytułu: ani prawnego, ani moralnego.

Pomimo prób przywrócenia tęczy do pionu, członkom Circus Ferus nie udało się postawić instalacji. Po około 30 minutach została ona zabrana, wrzucona na ciężarówkę i wywieziona przez panów z Zarząd Dróg Miejskich. Powód? Zaśmiecała miasto.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,poznan.naszemiasto.pl


Wczytuję komentarze...

Nagły zwrot akcji w brytyjskiej Izbie Gmin! Głosowania w sprawie umowy brexitowej nie będzie?

zdjęcie ilustracyjne / Tumisu; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Spore emocje towarzyszą dzisiejszemu posiedzeniu brytyjskiej Izby Gmin. Spiker John Bercow poinformował, że jedną z poprawek, którą dopuścił do głosowania podczas sobotniego posiedzenia na temat umowy z UE w sprawie brexitu, jest ta przewidująca odłożenie głosowania nad poparciem umowy.

W Izbie Gmin trwa obecnie debata nad zawartym w czwartek porozumieniem z UE. Nagły zwrot w sprawie nastąpił po złożeniu poprawki przez byłego poseł konserwatywnego, a obecnie niezależnego Oliver Letwin.

Przewiduje ona wstrzymanie poparcia dla umowy do czasu, gdy stosowne ustawy nie zostaną przyjęte i nie wejdą w życie.

Według założenia, celem jest uniknięcie „przypadkowego brexitu bez umowy”, czyli sytuacji, w której posłowie poparliby porozumienie, ale ustawa nie przejdzie całego procesu legislacyjnego przed 31 października i Wielka Brytania mimo porozumienia politycznego z UE, musiałaby wyjść ze wspólnoty bez umowy.

Przyjęcie poprawki oznaczałoby, że zgodnie z ustawą o wyjściu z UE (tzw. ustawą Benna) brytyjski premier Boris Johnson będzie się musiał zwrócić do Brukseli o przesunięcie terminu do 31 stycznia 2020 r. W tej sytuacji według rządu głosowanie nad poparciem porozumienia w sobotę byłoby bezcelowe i według rządowych źródeł, w przypadku przyjęcia poprawki Letwina, nie odbędzie się.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl