W Ossowie odsłonięto popiersie śp. generała Andrzeja Błasika

  

Dziś na Polanie Dębów Pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem z 2010 r., odsłonięto popiersie gen. Andrzeja Błasika i prawosławnego abpa Mirona Chodakowskiego. Uroczystość odbyła się w ramach obchodów 94. rocznicy Cudu nad Wisłą. Wdowa po śp. dowódcy Sił Powietrznych, Ewa Błasik podziękowała zebranym za obecność i pamięć.

W Ossowie Prawo i Sprawiedliwość reprezentował szef klubu parlamentarnego, poseł Mariusz Błaszczak. Wspominając bitwę warszawską, w której Polska zwyciężyła bolszewicką armię, podkreślił, że w kontekście obecnej sytuacji na Wschodzie i rosyjskiej agresji na Ukrainę, należy szczególnie dbać o pamięć bohaterów, którzy blisko sto lat temu temu walczyli z bolszewizmem.

Wspomniał również postać śp. generała Błasika oraz innych ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. - PiS wyręcza władze polskie w dochodzenia prawdy o Smoleńska - stwierdził Mariusz Błaszczak.

Odczytany został też list od prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.


fot.: Tomasz Hamrat Gazeta Polska


fot.: Tomasz Hamrat Gazeta Polska


(fot. Tomasz Jędrzejowski)

Swoją obecnością ceremonię uświetniła wdowa po gen. Andrzeju Błasiku, Ewa Błasik oraz generał dywizji Wojska Polskiego Zbigniew Galec, były zastępca dowódcy operacyjnego Sił Zbrojnych. Generał, razem z obecnymi na uroczystości, oddał hołd zmarłemu koledze.


(fot. Tomasz Jędrzejowski)

Odbyło się także odsłonięcie tablicy polskich oficerów, walczących w Bitwie Warszawskiej w 1920 r., zamordowanych przez Rosjan w 1940 r. 

fot.: Tomasz Hamrat Gazeta Polska


fot.: Tomasz Hamrat Gazeta Polska

Uroczystą Mszę Św. w kaplicy na cmentarzu w Ossowie odprawił arcybiskup diecezji warszawsko-praskiej jego ekscelencja Henryk Hoser. W swoim wystąpieniu pozdrowił obecnego na uroczystości prof. Bogdana Chazana. Obecni na miejscu ludzie przywitali go gorącymi oklaskami.

W uroczystości wziął również udział poznański klub "GP" im. generała Andrzeja Błasika

(fot. Tomasz Jędrzejowski)

Relacja z odsłonięcia popiersia gen. Błasika w całości w "Gazecie Polskiej Codziennie"
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ohydny hejt wobec Barbary Pieli. Są też groźby - za satyrę o Owsiaku

zdjęcie ilustracyjne / Barbara Piela/twitter.com/printscreen

  

Barbara Piela, autorka słynnych "plastusiów", od kilku dni jest obiektem wściekłych ataków - nie brakuje też gróźb śmierci. Ich skala jest ogromna. Zwłaszcza od czasu konferencji Jerzego Owsiaka, szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który obrażał B. Pielę.

Jeżeli mnie nie będzie, to może tym szaleńcom, którzy mają nazistowskie pomysły, z plasteliną włącznie... Pani Barbara Piela, uraziła mnie pani bardzo. Poczułem się istotnie jak w Auschwitz i pani to zrobiła

- powiedział Owsiak podczas konferencji prasowej, na której ogłosił, że rezygnuje z szefowania WOŚP.

Po tych słowach Owsiaka do autorki "plastusiów" zaczęły trafiać liczne wiadomości pełne wulgaryzmów, ale także i pojawiły się groźby.

Artystka twierdzi, że sprawą nie zainteresowała się policja, chociaż nawet Owsiak przyznaje, że komentarze są "mocne, bez ceregieli" i dziękuje "adwokatom całej sprawy".

Wielu internautów i publicystów staje w obronie Barbary Pieli wskazując wulgarne komentarze, które pojawiły się na jej profilu na portalu społecznościowym.

Gróźb są setki, a wulgarnych komentarzy tysiące! Jak można tolerować i PROMOWAĆ Owsiaka, który takie groźby pochwala? Jak można nic z tym nie zrobić? To są młodzi ludzie,którzy znaleźli sobie chorego idola, bo od Kościoła się odsunęli, a muszą w coś wierzyć. To nie ich wina

- pisze na Twitterze Piela.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl