Ksiądz Lemański został wezwany do Kurii Biskupiej w trybie pilnym

Z oficjalnego komunikatu Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko-Praskiej wynika, że ks. Wojciech Lemański został wezwany w związku ze swoimi gorszącymi wypowiedziami medialnymi.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Z oficjalnego komunikatu Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko-Praskiej wynika, że ks. Wojciech Lemański został wezwany w związku ze swoimi gorszącymi wypowiedziami medialnymi.

- W związku z nieprawdziwymi i gorszącymi wypowiedziami medialnymi ks. Wojciecha Lemańskiego w dniu 10 sierpnia 2014 - ks. Wojciech Lemański został wezwany do Kurii Biskupiej w trybie pilnym, w celu wręczenia mu pisma określającego reakcję ordynariusza po tym zajściu. O treści pisma zostanie także poinformowana opinia publiczna – poinformował w komunikacie rzecznik Diecezji Warszawsko-Praskiej Mateusz Dzieduszycki.

Wcześniej rzecznik Diecezji Warszawsko-Praskiej informował, że „ze względu na zaognienie się antagonizmów wśród parafian”, cofnięto warunkową zgodę na odprawianie przez ks. Wojciecha Lemańskiego okazjonalnych mszy świętych w Jasienicy.
 
- Kuria Biskupia Diecezji Warszawsko-Praskiej informuje, że ze względu na zaognienie się antagonizmów wśród parafian w Jasienicy po upublicznieniu przez księdza Wojciecha Lemańskiego informacji o dopuszczeniu go do okazjonalnych posług kapłańskich w parafii w Jasienicy, warunkowa zgoda na odprawianie przez księdza Wojciecha Lemańskiego okazjonalnych Mszy Świętych na terenie tej parafii została wycofana, po ocenie sytuacji w parafii i uzyskaniu opinii nowego księdza proboszcza – czytamy w komunikacie Diecezji Warszawsko-Praskiej.

 

Źródło: niezalezna.pl,diecezja.waw.pl

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo