„To oni uchronili sitwę”. PiS przypomina, kto uratował rząd Tuska

Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje akcję „Czas na zmiany”. W sieci pojawił się kolejny plakat z serii o „sitwie”.

facebook.com/kppis
Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje akcję „Czas na zmiany”. W sieci pojawił się kolejny plakat z serii o „sitwie”. Tym razem PiS przypomina, jakie partie nie poparły konstruktywnego wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska.

Przedwczoraj Sojusz Lewicy Demokratycznej postanowił wystartować z akcją, która jest odpowiedzią na pomysł PiS. Portal 300polityka.pl podał, że SLD przygotował zestaw internetowych grafik, które mają wykorzystywać przekaz PiS o „sitwie” w kontrze do prawicy.
 
Dziś zareagowało na to PiS.

SLD naśladuje w internecie akcję Prawa i Sprawiedliwości „Czas na zmiany”, tymczasem to właśnie oni – nie popierając wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska – uchronili sitwę. To dzięki nim nie udało się oczyścić polskiej sceny politycznej, a sprawami naszego kraju nadal będą kierowały układy i szemrane interesy” – czytamy na facebookowym profilu partii. Pod tekstem umieszczono grafikę, która na czerwonym tle przedstawia Janusza Piechocińskiego, Leszka Millera i Janusza Palikota oraz hasło: „Oni uchronili sitwę. Nie poparli wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Tuska”.
 
Na początku sierpnia Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało plakat, który zapoczątkował wakacyjną akcję partii. Kampania jest skierowana do mieszkańców największych miast i odnosi się do afery taśmowej, w której skompromitowali się prominentni politycy Platformy Obywatelskiej.
 
Plakaty PiS nawiązują do hasła Platformy Obywatelskiej z 2007 r. Niestety – firma zajmująca się reklamą zewnętrzną sprzeciwiła się... użyciu sformułowania „by żyło się lepiej sitwie”. Partia tymczasowo ustąpiła i zastąpiła słowo „sitwa” – „władzą”.

Firmą, która ocenzurowała plakaty, okazała się AMS, należąca do grupy Agora…

 Źródło: niezalezna.pl,facebook.com,300polityka.pl

 

Paweł Krajewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo