Niemiecka obojętność

  

W Niemczech media mówią o agresji rosyjskiej – zwłaszcza w ostatnich dniach, informując o koncentracji wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą – ale temat tej wojny nie porusza specjalnie społeczeństwa. Gdy pod koniec lipca zapytałem na seminarium studentów, co Unia powinna zrobić w kwestii Ukrainy, otrzymałem odpowiedź: nic.

Dla Niemców konflikt ten toczy się gdzieś daleko na Wschodzie, a Wschód, jak wiadomo, jest dziki. Paradoksalnie większym zainteresowaniem cieszy się tu temat walk w Strefie Gazy. Nikt nie organizuje akcji pomocowych dla Ukrainy. A może jakieś się odbywają – trudno to stwierdzić, bowiem informacje na ten temat nie przedostają się do szerokiej opinii publicznej. W licznych audycjach nie brakuje wypowiedzi Niemców, którzy znajdują zrozumienie dla Putina. Trudno powiedzieć, by niemieckie społeczeństwo z troską patrzyło na losy Kijowa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts