Dochnal będzie siedział. Sąd wydał nakaz doprowadzenia przestępcy za kratki

Maciej Marosz

Dziennikarz \"Gazety Polskiej\" i \"Gazety Polskiej Codziennie\".

Kontakt z autorem

  

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe domaga się powrotu do więzienia Marka Dochnala. Wczoraj wydał nakaz doprowadzenia przestępcy do zakładu karnego. Ma do odsiadki jeszcze 5 miesięcy za korumpowanie barona SLD Andrzeja Pęczaka.

Marek Dochnal dostał już dwa sądowe wezwania do stawienia się w więzieniu, ale je zignorował. Według sądu nie odbył on całej zasądzonej mu kary. 

W 2012 r. pabianicki sąd w Pabianicach skazał „lobbystę” na 3,5 roku więzienia za wręczanie w 2004 r. łapówek posłowi lewicy Andrzejowi Pęczakowi. W zamian przestępca żądał od barona SLD informacji i o działaniach dotyczących prywatyzacji polskich przedsiębiorstw, w tym hut stali. 

W 2013 r. Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał wyrok w mocy. Jak wynika z akt sprawy - po zatrzymaniu przez organa ścigania Dochnal siedział w areszcie śledczym od września 2004 r. do listopada 2007 r. Wyrok przewidywał jednak karę wyższą o 5 miesięcy. Dlatego sąd wydał decyzję skierowania lobbysty do zakładu karnego dla odbycia reszty kary. 

Więcej w jutrzejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Krakowscy policjanci zatrzymali 2 dilerów narkotykowych

Narkotyki / malopolska.policja.gov.pl

  

Policjanci z wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili kolejną realizację, w wyniku której zatrzymali dwóch mężczyzn, zaangażowanych w narkotykowy proceder oraz zabezpieczyli 450 g narkotyków o czarnorynkowej wartości sięgającej 15 tys. złotych

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, na terenie krakowskiego Podgórza. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów „na gorącym uczynku”. 28-letni mieszkaniec Nowej Huty wpadł w ręce stróżów prawa, gdy „z towarem” szedł do swego znajomego „po fachu”. W kurtce oraz plecaku należącym do mężczyzny, kryminalni ujawnili woreczki foliowe z zawartością 272 g suszu marihuany. Natomiast w miejscu zamieszkania jego 29-letniego kompana, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli niemal 150 g konopi indyjskich i 27 g amfetaminy, a także 877 g nieznanej substancji, która zostanie poddania badaniu przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych (art.62 ust.2 UoPN), a 28-latek odpowie również za zmuszanie policjanta do zaniechania prawnych czynności służbowych (art. 224§2KK). Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. P

rokurator Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze, zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl