Plastelinowi prezydenci

  

„Ta zbrodnia przeciwko ludzkości nigdy nie będzie zapomniana. Nie było żadnego uzasadnienia dla tego, co zrobili Sowieci. Czy to praktyka innych krajów na świecie? Nie. My wierzymy w zapobieganie tragediom, a nie prowokowanie ich. Sowieci cały czas nie chcą przyznać prawdy. To był akt barbarzyństwa”. To fragmenty przemówienia do narodu prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana z 5 października 1983 r. Miesiąc wcześniej sowiecki myśliwiec zestrzelił koreański samolot pasażerski. Zginęło 269 osób. Słowa Reagana są cały czas aktualne.

Nic w postępowaniu Rosji się nie zmieniło, a w słowach prezydenta USA uderza szczerość. Zbrodnia jest zbrodnią. Niedawne zestrzelenie malezyjskiego samolotu przez Rosjan przypomina to, co się stało 30 lat temu. Przemówienie Reagana można by dziś przypomnieć przywódcom innych państw. Bo kiedy słyszę, co mówi prezydent Barack Obama lub prezydent Bronisław Komorowski, to mnie krew zalewa. „Jeśli jednak Rosja dalej będzie wspierać separatystów, tym samym będzie izolować się od społeczności międzynarodowej”. To słowa Obamy. A prezydent Komorowski w pierwszej depeszy kondolencyjnej nazywał zestrzelenie pasażerskiego samolotu „tragicznym w skutkach wypadkiem”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts