Ciała ofiar trafią do Holandii. Chcą identyfikacji i sekcji zwłok u siebie – NASZA RELACJA NA ŻYWO

Dziś w Holandii żałoba narodowa.

twitter.com
Dziś w Holandii żałoba narodowa. Część ciał ofiar zestrzelonego 17 lipca na wschodzie Ukrainy malezyjskiego samolotu pasażerskiego ma dziś trafić do Niderlandów, gdzie zostanie przeprowadzona identyfikacja i sekcja zwłok. Na pokładzie Boeinga było 298 osoby. Aż 193 to Holendrzy. Wczoraj pociągi ze szczątkami trafiły z Doniecka do Charkowa. Jednocześnie pod nadzorem Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO) czarne skrzynki malezyjskiego Boeinga 777 trafiły do Wielkiej Brytanii, gdzie będą badane.

20:53
Portal niezalezna.pl dotarł do treści rozkazu agenta GRU, który kazał przeznaczyć zagrabione kosztowności ofiar zestrzelonego Boeinga na... fundusz prorosyjskich separatystów. (CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT)

20:15
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała rosyjskich szpiegów w siedzibie sztabu operacji antyterrorystycznej. Szef SBU Wałentyn Naływajczenko zapowiedział, że szpiedzy zostaną surowo ukarani. SBU ujawniła listę osób oskarżonych o szpiegostwo oraz osób, które pracują również na terenie Federacji Rosyjskiej.

19.00
Po wstępnej analizie śledczy z holenderskiego urzędu ds. bezpieczeństwa Onderzoeksraad Voor Veiligheid wykluczają ingerencję w zapis czarnej skrzynki rejestrującej głosy w kabinie pilotów.

17:30
Na lotnisku w Eindhoven zakończyły się uroczystości żałobne z udziałem rodzin ofiar lotu MH17. Ciała ofiar przetransportowano do Holandii dwoma samolotami. Z płyty lotniska odjechał później konwój liczący czterdzieści karawanów z trumnami.

16:30
Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego poinformowała, że oba Su-25 zostały zestrzelone z terytorium Rosji. Myśliwce trafiono na wysokości 5 tysięcy metrów.

16:00
Samolot z ciałami ofiar zestrzelonego Boeinga wylądował na lotnisku w Eindhoven w Holandii.15:23
Brytyjski wywiad ma dowody wskazujące, że rosyjscy terroryści chcieli sabotować śledztwo ws. zestrzelonego Boeinga malezyjskich linii lotniczych. Częścią planu było m.in. rozrzucenie na miejscu katastrofy części innego samolotu. (CZYTAJ WIĘCEJ)

14:54
Rosja musi przestać przerzucać broń i żołnierzy przez granicę - powiedział ABC News, ambasador USA w Kijowie Geoffray Pyatt.

14:35
Władze ukraińskiej operacji antyterrorystycznej przekazały, że piloci katapultowali się z samolotów.

14:34
Rosyjski kanał icorpus.ru publikuje film z miejsca upadku jednego z zestrzelonych ukraińskich myśliwców. Widać na nim ślad po odpaleniu pocisku oraz miejsce katastrofy. Następnie rosyjscy żołnierze oglądają swoje "trofeum". (CZYTAJ WIĘCEJ)

13:50
Więcej szczegółów ws. zestrzelenia ukraińskich Su-25. - Potwierdzam, terroryści zestrzelili dwa samoloty nad miejscowością Saur-Mogiła. Los pilotów jest na razie nie znany. Na miejsce katastrofy została skierowana specjalna jednostka - powiedział "Ukraińskiej Prawdzie" Ołeksij Dmytraszkiwskij rzecznik Antyterrorystycznej Operacji na Donbasie.

13.33
MON Ukrainy podaje, że terroryści zestrzelili dwa odrzutowce.13.22
Euromaidan PR podaje, że niedaleko Szachtarśka w pobliżu Doniecka, które jest niedaleko miejsca katastrofy Boeinga 777 został właśnie zestrzelony ukraiński odrzutowiec SU-25.
 


13.04
Pierwsze ciała ofiar są już w Holandii.12.47
Serwis segodnya.ua opublikował mapę sytuacji we wschodniej Ukrainie. Najbardziej napięta sytuacja utrzymuje się w Doniecku i Ługańsku.  Terroryści zaciekle bronią swoich stanowisk w Awdijiwce , Ługańsku, Gorłówce i Doniecku. Z wyzwolonych miast uciekają do innych, które są nadal przez nich kontrolowane. 12.13
Ukraina wprowadzi sankcje wobec Rosjan i firm rosyjskich wspierających terrorystów - oświadczył premier Arsenij Jaceniuk. Premier przekazał że zostanie stworzony komitet, który ustali listę osób i spółek wspierających terrorystów. Lista powstanie w ciągu 10 dni.

11.46
Przedstawiciele OBWE cały czas są na miejscu katastrofy samolotu. Wspólnie z członkami malezyjskiej komisji przeszukują teren.11.33
Znamy coraz więcej szczegółów z przekazania czarnych skrzynek przedstawicielom ICAO. Wczoraj został podpisany protokół techniczny z przekazania rejestratorów przez przedstawicieli Holandii, Malezji, Ukrainy oraz przedstawicieli ICAO. Protokół stanowi, że czarne skrzynki zostały pokazane stronie ukraińskiej, ale komisja ukraińska nie ingerowała w nie. Następnie pod nadzorem ICAO rejestratory poleciały do Wielkiej Brytanii.

11.23
Amerykański ambasador w Kijowie Geoffrey Pyat publikuje zdjęcia satelitarne pokazujące rosyjską infrastrukturę wojskową przy granicy z Ukrainą.11.15
Holenderski samolot z ciałami ofiar Boeinga 777 lot MH17 odleciał z Charkowa.11:00
Czarne skrzynki malezyjskiego Boeinga 777 przybyły do Wielkiej Brytanii - pisze "De Telegraaf". Będą odczytywane w Farnborough w wyspecjalizowanym instytucie (Aerospace Technology Institute). Eksperci Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO) nadzorowali transport czarnych skrzynek.

10.50
Sankcje mogą doprowadzić do zahamowania tempa wzrostu gospodarczego w Rosji.10.48
Szef kontrwywiadu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Witalij Najda powiedział, że służby nie mają wątpliwości, że to wojskowy z Rosji zestrzelił Boeinga 777.

- Bez wątpienia to był Rosjanin. Trenowany przez Rosję, dobrze wyposażony, świetnie wykształcony oficer celowo nacisnął przycisk – powiedział Najda cytowany przez tvn24.pl. Dodał, że są w posiadaniu dowodów, że przycisk został naciśnięty celowo.

Wojskowy wyjaśnił, że SBU nagrało rozmowę rosyjskiego oficera przebywającego w Ukrainie z przełożonym w Moskwie. Moskwa informowała na kilka minut przed wystrzałem rakiety, że zbliża się samolot.  - To był akt terrorystyczny. Bez względu na to, czy było to przez przypadek czy celowo, był to akt terrorystyczny. Bez wątpienia – mówi Najda.

10.17
Ambasadorzy, urzędnicy i żołnierze przyszli zobaczyć ciała pasażerów i załogi, które mają opuścić Ukrainę - pisze na twitterze dziennikarz BBC.10.04
Trwa ceremonia żegnania ciał ofiar, które za moment mają odlecieć do Holandii.9.51
Australijski premier Tony Abbott powiedział, że prawdopodobnie wiele ciał z katastrofy MH17 wciąż leży na miejscu zdarzenia w Ukrainie.9.30
Proste drewniane trumny na lotnisku w Charkowie.9.19
Przygotowania do "ceremonii" transportu ciał na lotnisku w Charkowie.8.31
Amerykańscy urzędnicy przedstawili bardzo szczegółowe dane przeciwko rosyjskim terrorystom. Stany Zjednoczone podały miejsce, z którego odpalona została rakieta, która zestrzeliła samolot malezyjskich linii lotniczych. Był on jednym z wielu zaatakowanych w tym regionie samolotów w ciągu ostatnich miesięcy.7.45
Premier Mark Rutte z Holandii liczy na to, że pierwszy samolot z ciałami pasażerów MH17 trafi do  holenderskiego Eindhoven w środę 23 lipca – podało CNN.

Rodziny ofiar zostaną niezwłocznie poinformowane o wynikach identyfikacji. Rutte powiedział, że w niektórych przypadkach identyfikacja może nastąpić natychmiastowo, a w innych nawet miesiące.

7.40
"Terroryści we wschodniej Ukrainie biorą zakładników".7.33
W mieście Siewierodonieck na Ukrainie w obwodzie ługańskim znaleziono porzucone przez terrorystów działo. 7.15
W celu ochrony suwerenności naszego kraju politycy całego społeczeństwa powinni się zjednoczyć - powiedział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

 

20.00
Na miejscu upadku zestrzelonego Boeinga wciąż znajdują się szczątki ofiar - alarmują eksperci OBWE. W Smoleńsku fragmenty ludzkich ciał znajdowano jeszcze pół roku po "katastrofie".

19.45
Ukraina będzie ścigać rosyjskiego ministra obrony. Szef MSW Arsen Awakow przekazał, że jego resort wszczął sprawę karną przeciwko Siergiejowi Szojgu. 

 

Źródło: niezalezna.pl

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo