Bohater Niemców, kat Polaków

  

Dla Niemców najważniejszą datą w tym roku jest 20 lipca: 70-lecie zamachu na Hitlera. Z tej okazji w drezdeńskim muzeum niemieckiej wojskowości otworzono wystawę o Clausie von Stauffenbergu i jego grupie spiskowców. Podczas zwiedzania tej ekspozycji poczułem się zażenowany bezczelnością Niemców. Bardzo pragną dowieść, że nazizm był czymś im obcym i już w otwarty sposób robią ze Stauffenberga anioła. Dosłownie. Promujący wystawę plakat przedstawia Stauffenberga z anielskimi skrzydłami, na tle współczesnej flagi Niemiec. Oto człowiek, który stworzył podwaliny współczesnej Bundesrepubliki. Problem jednak w tym, że Stauffenberg nie walczył o demokrację. Jego planem było zabić Hitlera, a potem dogadać się z aliantami kosztem Polski. Chciał, aby III Rzesza utrzymała panowanie nad „polskim motłochem”, w pełni popierając rasistowską politykę nazizmu. Gdyby jakimś cudem akcja Stauffenberga się powiodła, Niemcy nadal zabijaliby Polaków. Warto o tym pamiętać, obserwując zachwyt naszych sąsiadów nad tą postacią.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Rybitzky.salon24.pl

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts