Kurski dla niezalezna.pl: do pełnego zwycięstwa, prawica potrzebuje 43-44 procent

  

- Szyldy mogły się zmieniać, ale sprawa się nie zmieniała - mówił reporterce VD Gazeta Polska Jacek Kurski, który pojawił się wczoraj na Kongresie Zjednoczeniowym Prawicy. I zapowiada, że zwycięstwo prawicy jest możliwe, gdy będzie jedna koalicja wyborcza z PiS na czele.

Nasza reporterka Cyntia Harasim zwróciła uwagę Jackowi Kurskiemu, że prezes Jarosław Kaczyński mówił o zgodzie. I zapytała wprost, czy istnieje ryzyko, że Kurski może wykorzystać zaufanie jakim ponownie został obdarzony.
- Skąd tyle sceptycyzmu i niepewności. Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr - odpowiedział w rozmowie z VD Gazeta Polska Jacek Kurski. - Zawsze byłem tym politykiem PiS, który brał najcięższe razy za obronę wspólnej sprawy.

- Dzisiaj idźmy do przodu. Ja nie muszę udowadniać kim jestem, nigdy nie zdradziłem obozu ideowego, zawsze byłem po tej samej stronie - przekonywał były europoseł. - Szyldy mogły się zmieniać, ale sprawa się nie zmieniała.

- Kto wierzy, to wierzy. Kto mnie nie lubi, pewnie nie będzie dalej lubił.

- Dzisiaj racją stanu polskiej polityki, jest zwycięstwo prawicy. Nie będzie tego zwycięstwa jeśli PiS, jako lider wyborczej koalicji, z Solidarną Polską, z partią Gowina, z innymi mniejszymi środowiskami, nie osiągnie 43-44 procent - ocenił Jacek Kurski.

WYSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Rozpoczął się proces w sprawie afery melioracyjnej. W sądzie stawił się już senator Gawłowski

Stanisław Gawłowski / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

W szczecińskim Sądzie Okręgowym rozpoczął się proces w sprawie tzw. afery melioracyjnej, dotyczącej nieprawidłowości przy 26 inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Na ławie oskarżonych zasiądzie ponad 20 osób, w tym senator Stanisław Gawłowski, który pojawił się rano w sądzie w Szczecinie.

Według Prokuratury Krajowej, Gawłowski, gdy pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska w rządach PO-PSL, przyjął jako łapówki co najmniej 733 tys. zł w gotówce, dwa zegarki o łącznej wartości 26 tys. zł i apartament w Chorwacji. Miał też nakłaniać przedsiębiorcę do wręczenia co najmniej 200 tys. zł łapówki dyrektorowi Zarządu Melioracji. Śledczy postawili mu także zarzuty "prania pieniędzy", ujawnienia informacji niejawnej oraz plagiatu pracy doktorskiej. [polecam:https://niezalezna.pl/302790-niezalezne-sady-sedzia-ktory-bedzie-rozstrzygal-ws-gawlowskiego-wczoraj-p]

Akt oskarżenia trafił do sądu na początku lipca 2019 r. Liczy ponad 1100 stron, objęto nim 32 osoby, które zostały oskarżone w sumie o 94 czyny - najważniejsze dotyczą łapownictwa i tzw. prania brudnych pieniędzy. Osiem osób złożyło wnioski o dobrowolne poddanie się karze i ich wątek został wyłączony do rozpoznania przez sąd rejonowy. [polecam:https://niezalezna.pl/292910-stanislaw-gawlowski-na-lawie-oskarzonych-pomoze-mu-immunitet-senatora-nic-a-nic]

Jak podaje Tomasz Duklanowski w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie", po odczytaniu aktu oskarżenia jest zaplanowane przesłuchanie pierwszego z oskarżonych. Będzie nim Mieczysław O., były dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Mężczyzna zeznał, że Stanisław Gawłowski otrzymał dwa ekskluzywne zegarki w zamian za awans w instytucie.

"Afera melioracyjna to według prokuratury ustawienie 105 przetargów za kwotę 600 mln zł w Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych. Przetargi wygrywały firmy, które płaciły łapówki politykom i urzędnikom. Jednym z nich jest Tomasz P., były dyrektor Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. Był on prominentnym politykiem zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej. To on miał w konsultacji z Gawłowskim ustawiać przetargi. Po postawieniu zarzutów poszedł na współpracę z prokuraturą i swoimi zeznaniami obciążył senatora" - czytamy w "GPC". [polecam:https://niezalezna.pl/248749-nowe-zarzuty-dla-gawlowskiego-material-dowodowy-wskazuje-na-kolejne-watki-w-sprawie]

Dzisiejszy proces to pierwsza odsłona w tzw. aferze melioracyjnej. Prokuratura Krajowa postawiła zarzuty ponad 80 osobom. Kolejne akty oskarżenia w tej sprawie mają trafić do sądu w tym roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts