"Fakty" TVN tracą tysiące widzów. Polacy wreszcie przestali kupować propagandę?

"Fakty" TVN - sztandarowy program informacyjny tej stacji - odnotował obok "Panoramy" największą stratę widowni w czerwcu 2014 r. W porównaniu do czerwca 2013 r.

TVN
"Fakty" TVN - sztandarowy program informacyjny tej stacji - odnotował obok "Panoramy" największą stratę widowni w czerwcu 2014 r. W porównaniu do czerwca 2013 r. "Fakty" straciły prawie 13 proc. widzów!

"Fakty" ogląda już mniej widzów niż "Teleexpress" i "Wiadomości".

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl - oglądalność audycji w czerwcu 2014 r. zmalała o 12,87 proc. (366 tys. widzów) w porównaniu do ubiegłego roku i wyniosła 2,48 mln osób. Udział "Faktów" w rynku wyniósł jedynie 22,69 proc., choć przed rokiem było to 28,33 proc. 

Przypomnijmy, że w dniu, w którym po raz pierwszy poinformowano o aferze taśmowej, dla TVN publikacja "Wprost" nie była ciekawym tematem. Zamiast tego w serwisie TVN24 o godz. 15 obejrzeliśmy m.in. rozmowę o "spalaczach tłuszczu" i letnim odchudzaniu, relację z pokazów "monster trucków" we Wrocławiu oraz "wstrząsający" materiał dotyczący agresywnych szczurów.

O godz. 15:30 podano informacje z Ukrainy i Iraku, ale jeszcze ważniejszym tematem była warszawska Parada Równości. Do rozmowy o tej ostatniej sprawie zaproszono nawet politologa dr. Norberta Maliszewskiego, który ubolewał nad tym, jak wielkim problemem w Polsce jest nietolerancja wobec homoseksualistów. O publikacji "Wprost" poinformowano dopiero o godz. 15:42, podkreślając, że tygodnik "Wprost" "nie jest w stanie zweryfikować autentyczności nagrań". Materiał był jednak krótki, a po więcej informacji odesłano telewidzów... na portal internetowy tvn24.pl.

 

 


Źródło: niezalezna.pl,wirtualnemedia.pl

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo