Platforma to obciach

Już w sobotę na terenie całej Warszawy zawisną plakaty Ruchu Higieny Moralnej. Będą dotyczyły fragmentów taśm ujawnionych przez tygodnik „Wprost”.

bydgoszcz24.pl
Już w sobotę na terenie całej Warszawy zawisną plakaty Ruchu Higieny Moralnej. Będą dotyczyły fragmentów taśm ujawnionych przez tygodnik „Wprost”. – Chodzi o odzyskanie zawłaszczonego przez doradców Platformy od PR‑u sformułowania „obciach”. Polska musi się wstydzić przed światem za „obciach”, jaki nam zgotowała Platforma – mówi o projekcie autor plakatów Wojciech Korkuć, artysta z RHM.

To nie pierwsza kampania polityczna prowadzona przez Ruch Higieny Moralnej. Mieszkańcy Warszawy mogli już wielokrotnie natknąć się na plakaty, będące komentarzem do aktualnej sytuacji politycznej, autorstwa grafików RHM. Nawoływały one do rehabilitacji gen. Andrzeja Błasika, krytykowały lobby homoseksualne czy niemiecką politykę historyczną uderzającą w dobre imię m.in. Armii Krajowej. Artyści starali się także odkłamywać kontrowersyjne fakty ze współczesnej historii Polski.

Najnowsza kampania zarówno formą, jak i treścią nawiązuje do kampanii z 2007 r., zorganizowanej przez ówczesnego sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta, a dziś byłego polityka PO Sławomira Nowaka. W 2007 r. w całej Polsce zawisły czarno-białe banery z hasłami: „Pogarda, agresja, oszczerstwa”, które według specjalistów od PR Platformy Obywatelskiej miały charakteryzować rządy PiS‑u.

Obecna kampania RHM również bazuje na czarno-białych plakatach. Artyści umieścili na nich cytaty z ujawnionych przez tygodnik „Wprost” nagrań. Pod każdym z nich umieścili hasło „Rządzi Platforma Obywatelska, a obciach na cały świat”.

Kampanię wspierają „Gazeta Polska Codziennie”, „Gazeta Polska”, Niezależna.pl. „Nowe Państwo” i telewizja Republika.

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

MP
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo