Wniosek o wotum nieufności dla rządu. Belka przed Trybunał Stanu, a Tusk do prokuratury

  

Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. Kandydatem na premiera rządu technicznego ma być prof. Piotr Gliński. Ponadto Jarosław Kaczyński zapowiedział złożenie wniosku o postawienie Marka Belki przed Trybunał Stanu i zawiadomienie do prokuratury ws. Tuska.

- Nasz klub złożył wniosek o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. Jest to wniosek konstruktywny. Kandydatem na premiera jest ponownie prof. Piotr Gliński. To jest wniosek składany w szczególnej sytuacji - wczoraj premier uzyskał wotum zaufania w Sejmie. Jesteśmy głęboko przekonani, że jest to nasz obowiązek moralny i polityczny. Nie może być tak, że sprawa tej wielkiej afery zostanie zbyta przez jedno głosowanie i dyskusję 10 minut dla klubu i 5 minut dla koła. Musi być poważna dyskusja w tej sprawie – tłumaczył Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział również złożenie wniosku o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa NBP Marka Belki. Ponadto w najbliższym czasie złożone ma zostać również zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska, ponieważ z taśm „jednoznacznie wynika, że wiedział o aferze Amber Gold” i nie zawiadomił o niej organów ścigania oraz obywateli.

- Popieranie rządu, który został opisany przez taśmy prawdy jest czymś, nad czym każdy powinien się zastanowić i czymś, co powinno prowadzić do odpowiedzialności przed wyborcami. Chcemy, żeby każdy, kto będzie popierał ten rząd w czasie kampanii musiał się z tego tłumaczyć. Ta sprawa, która w gruncie rzeczy nie jest aferą, tylko pokazaniem prawdy o tej władzy, będzie stawiana przez nas nieustannie aż do wyborów - niezależnie od t,ego kiedy te wybory się odbędą. Nie chcemy żeby ta sprawa była zamieciona pod dywan– mówił prezes PiS.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVN24,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Podwyżki i nowe umowy. Radni PiS domagają się zmian

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/PublicDomainPictures

  

Zwiększenia o dziesięć procent stawek wynagrodzeń za usługi opiekuńcze oraz zmiany umów śmieciowych dla pracowników na umowy o pracę chcą wrocławscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Złożą w tej sprawie interpelację do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

We wtorek na konferencji prasowej szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Wrocławia Michał Kurczewski poinformował, że interpelacja do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka zostanie złożona w środę.

- Złożymy interpelację wzywającą do zmiany warunków umowy. Chodzi a zwiększenie stawek godzinowych w ramach usług opiekuńczych o co najmniej 10 procent w stosunku do legalnego minimum 14,70 zł brutto oraz o zaoferowanie opiekunom możliwości świadczenia usług w ramach umowy o pracę na czas określony

 - powiedział Kurczewski.

Jak wyjaśnił, Gmina Wrocław od lat zleca podmiotom zewnętrznym usługi związane z organizacją i realizacją usług opiekuńczych dla podopiecznych MOPS-u w miejscu zamieszkania klienta; osoby wykonujące te usługi pracują na minimalnych stawkach w ramach umów śmieciowych.

- Z analizy umowy podpisanej przez miasto na lata 2017-2020 wynika, że głównym kryterium konkursu musiało być kryterium cenowe. Stawki godzinowe założone w ofercie to stawki minimalne, a część z nich jest już nieaktualna w związku z podniesieniem stawek godzinowych w rozporządzeniu przez rząd

 - podkreślił Kurczewski.

Radny zaznaczył, że opiekunowie z powodu takiego trybu zatrudnienia w konsekwencji nie mają zapewnionego płatnego urlopu.

- Pod okiem i najwyraźniej przy aprobacie obecnego prezydenta Jacka Sutryka, a byłego dyrektora Departamentu Spraw Społecznych, są podpisywane umowy, które nie gwarantują nawet standardów obowiązujących w dyskontach. Solidarny Wrocław lansowany przez prezydenta Sutryka, to na pewno nie Wrocław, który znają opiekunowie zatrudnieni w ramach wspomnianej umowy

- ocenił Kurczewski.

Jak podał, stawki w innych miastach wynoszą od 17,65 zł do nawet 26 zł

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl