SKANDAL! Dziennikarka na policji za nagrania bluźnierczego spektaklu

Anna Kołakowska, dziennikarka, była działaczka opozycyjna, już cztery godziny była przesłuchiwana na Komendzie Wojewódzkiej Policji Bydgoszczy.

twitter.com/TanabeStudio
Anna Kołakowska, dziennikarka, była działaczka opozycyjna, już cztery godziny była przesłuchiwana na Komendzie Wojewódzkiej Policji Bydgoszczy. Jak ustalił portal niezalezna.pl Kołakowska przyjechała do Bydgoszczy, aby złożyć zawiadomienie o zamiarze popełnienia przestępstwa przez władze Teatru Polskiego w Bydgoszczy (art.202 paragraf 1 i 2 oraz art.,196 Kodeksu Karnego).
 
Wniosek dotyczył obrazoburczej sztuki „Golgota Picnic”, która ma być wystawiona w tym teatrze w piątek

Kołakowska wyszło z przesłuchania po czterech godzinach.
- Policjanci chcieli mnie zniechęcić do składania doniesienia - tłumaczy portalowi niezalezna.pl. Ujawniła również, że chciano na niej wywrzeć presję ws. nagrania skandalicznego spektaklu, które otrzymała od francuskiego stowarzyszenia. - Próbowano mnie przekonać, że złożenie płyty z takim nagranie jest niedopuszczalne - dodaje Kołakowska.
 
W piątek, w dniu wystawienia sztuki w Bydgoszczy odbędą się trzy protesty przeciwko obrazoburczej sztuce. Ludzie próbowali protestować także dzisiaj rano w momencie kiedy rozdawano wejściówki na piątkowy spektakl. 
 
Jak informowaliśmy wcześniej Klub Gazety Polskiej i Solidarni2010 są oburzeni przeniesieniem „Golgota Picnic” na deski bydgoskiego teatru. Wzywają wszystkich mieszkańców miasta do bojkotu przedstawienia oraz organizacji protestów, m.in. listów, pikiet i innych.

 Źródło: niezalezna.pl

 

MP
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo