Terapia wstrząsowa

  

Niektórzy zastanawiają się, czy było warto ujawniać taśmy z nagraniami ludzi z salonów III RP, skoro wywołało to tak wielki kryzys w państwie i naraziło Polskę na straty wizerunkowe.

Odpowiedź na to pytanie jest jednak dość oczywista: lepiej jest ujawnić chorobę, niż pozwolić, by się tliła. Co prawda ta choroba już wcześniej była wiele razy diagnozowana przez ekspertów zajmujących się polityką, gospodarką i bezpieczeństwem państwa. Jednak ta surowa diagnoza nigdy nie przebiła się do umysłów większości Polaków. Dziś można mieć gorzką satysfakcję, patrząc na reakcje części ludzi, którzy wierzyli w piękną fasadę państwa Donalda Tuska. Czy taśmy „Wprost” szkodzą Polsce? Można by tak utrzymywać, gdyby przyjąć założenie, że Platforma Obywatelska równa się Polska. Tak jednak nie jest. Rządów PO nie tylko nie należy utożsamiać z Rzecząpospolitą, ale i trzeba je jasno określić jako szkodzące oczywistym interesom Polski. W wypadku taśm „Wprost” mamy więc do czynienia z rodzajem terapii wstrząsowej, która daje nadzieję na powrót naszego kraju do zdrowia.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts