„Rosyjskie wojska są gotowe do inwazji. Specnaz zaczął działania na południu Ukrainy”

  

Ołeksij Arestowicz, były oficer wywiadu i ekspert wojskowy, w wywiadzie dla ukraińskiej rozgłośni Hromadske Radio, ocenił, że w w ciągu kilku dni rosyjskie wojska będą gotowe do inwazji. Rosjanie prowadzą intensywne działania wywiadowcze, dostarczają grupom dywersyjnym we wschodnich obwodach Ukrainy broń przeciwpancerną i przeciwlotniczą oraz przygotowują do akcji jednostki wciąż rozlokowane w pobliżu granicy.

Siły rosyjskiego specnazu zaczęły działania na południu Ukrainy
– w obwodach zaporoskim i dniepropietrowskim. Jak twierdzi Arestowicz, rosyjski plan zakłada uderzenia ze wschodu na Ługańsk i Dniepropietrowsk, oskrzydlające uderzenie na wschód od Charkowa, atak na Odessę z terenu Naddniestrza oraz uderzenia na Kijów i Równe z terytorium Białorusi.
 
Według niego władze ukraińskie, aby przeciwdziałać zagrożeniu, powinny ogłosić stan wojenny, powszechną mobilizację i skoncentrować wojska na północnym wschodzie i południowym wschodzie kraju, tak by wzmocnić siły i zorganizować obronę na kierunkach prawdopodobnego uderzenia. Dowodzenie operacją powinno przejść w ręce sztabu generalnego.
 
Wojskowy dodał, że obecnie Rosja, prowadząc ćwiczenia wojskowe w obwodzie kaliningradzkim, próbuje odciągnąć uwagę NATO od wschodniej Ukrainy. W tym celu w ramach manewrów postawiono nawet w stan gotowości rosyjskie kompleksy rakietowe S-300.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Targowisko w Koszalinie wznowi handel od piątku

/ whitesession

  

3 kwietnia, po ponad dwutygodniowej przerwie, wznowiony zostanie handel na targowisku miejskim w Koszalinie. Zarządca podał, że możliwa będzie jednak jedynie sprzedaż artykułów spożywczych, a liczba przebywających na targowisku osób zostanie ograniczona.

Zarząd Obiektów Sportowych w Koszalinie, administrujący m.in. targowiskiem miejskim, zamknął je 16 marca w związku z zagrożeniem koronawirusem. 3 kwietnia wznowi jego działalność. Poinformował o tym na swojej stronie internetowej w stosownym oświadczeniu.

Podano, że targowisko czynne będzie w każdy wtorek i piątek w godz. 6-13 i wznowiona zostanie jedynie sprzedaż artykułów spożywczych.

Poinformowano, że zgodnie z wytycznymi rządu 31 marca na targowisku będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób – maksymalnie trzy osoby na jedno stanowisko handlowe. O liczbie osób wchodzących na targowisko decydować będzie pracownik Zarządu Obiektów Sportowych. Ponadto wejście na targowisko umożliwione zostanie tylko od ul. Połczyńskiej.

W oświadczeniu Zarząd Obiektów Sportowych przypomniał o rygorystycznym przestrzeganiu wymagań higienicznych w celu zapobiegania zagrożeniu ryzyka zakażenia koronawirusem, czyli m.in. o zachowaniu min. 2 metrów odległości od kupującego i sprzedawcy oraz korzystaniu z płatności bezgotówkowych.

Niedzielna Giełda Towarowo-Samochodowa w Koszalinie pozostaje tymczasowo zamknięta od 15 marca. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts