Tak lobbował Kwaśniewski. Wpadł, z szefem rosyjskiego Acronu, do Barroso. ZOBACZ WIDEO

Acron przejął ponad 20 proc. akcji Grupy Azoty - to fakt. Ale coraz więcej informacji pojawia się o lobbingu Aleksandra Kwaśniewskiego na rzecz rosyjskiej firmy.

screen YouTube
Acron przejął ponad 20 proc. akcji Grupy Azoty - to fakt. Ale coraz więcej informacji pojawia się o lobbingu Aleksandra Kwaśniewskiego na rzecz rosyjskiej firmy. Portal niezalezna.pl odnalazł film sprzed trzech lat, który potwierdza zaangażowanie Kwaśniewskiego, który pojawił się z wizytą Manuela Barroso. Razem z szefem Acronu.

Już w kwietniu 2013 roku "Gazeta Polska Codziennie" informowała, że były prezydent Aleksander Kwaśniewski lobbował na rzecz rosyjskiego Acronu, który próbował wówczas przejąć kontrolę nad Zakładami Azotowymi Tarnów. – Jeśli jakiś polityk lobbuje na rzecz rosyjskich firm, to działa przeciwko polskim interesom, pomaga Kremlowi, który branżę chemiczną, podobnie jak sektor paliwowy, traktuje jako narzędzie politycznych wpływów – mówił ponad rok temu „Codziennej” poseł Piotr Naimski, były wiceminister gospodarki odpowiedzialny za bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Teraz wychodzi na jaw, że współpraca Kwaśniewskiego z Acronem była głębsza. Zresztą okazuje się, że znajomość z Wiaczesławem Kantorem, prezesem rosyjskiej firmy, trwa od wielu lat.

Materiał wideo pochodzi z 6 lipca 2011 roku. Z filmu wynika, że oficjalnie było to spotkanie byłego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego z Jose Barroso.

Polski polityk wita się z szefem Komisji Europejskiej i przedstawia gościa. - Nie wiem czy Pan pamięta Wiaczesław Kantor, prezes Europejskiego Kongresu Żydów - powiedział były prezydent. Kwaśniewski nie wspomina, że gość to szef Grupy Acron.

Następnie pozując do zdjęcia z Barroso i Kantorem, Kwaśniewski zwraca się do szefa KE: "Potrzebujemy Pana". Niestety wideo kończy się w momencie rozpoczęcia rozmów. Słychać tylko jak Barroso mówi do polskiego polityka - "Spotkałem Pana żonę w operze..."

Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy Kwaśniewski lobbował na rzecz Acronu, powinien OBEJRZYJ FILM


Teraz okazuje się, że Acron jest już w posiadaniu ponad 20 proc. akcji Grupy Azoty.

 

 Źródło: niezalezna.pl

gb,pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo