Rośnie siła PiS w Parlamencie Europejskim. ECR z 63 deputowanymi trzecią siłą w PE

  

Potwierdzają się informacje, które jako pierwszy podał portal niezalezna.pl. Wiceszefem konserwatywnej frakcji ECR został prof. Ryszard Legutko - szef delegacji Prawa i Sprawiedliwości w europarlamencie, a Ryszard Czarnecki jest oficjalnym kandydatem na wiceprzewodniczącego izby. ECR z 63 europosłami staje się trzecią siłą w Parlamencie Europejskim.

Podczas dzisiejszego konstytutywnego posiedzenia EKR wybrano nowe władze oraz wyłoniono kandydatów grupy na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Przyjęto także nowe delegacje, w tym niemiecką AfD. Nowym przewodniczącym Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów został Brytyjczyk Syed Kamall, zaś jego pierwszym zastępcą szef delegacji PiS w PE Ryszard Legutko. Stanowiska wiceprzewodniczących objęli także Grek Notis Marias i Brytyjczyk Geoffrey van Orden.

To pierwszy raz jak przewodniczącym frakcji w Parlamencie Europejskim zostaje muzułmanin. Podczas spotkania, grupa ECR zarekomendowała również kandydatów na stanowiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego PE - zostali nimi odpowiednio Sajjad Karim i Ryszard Czarnecki.

Portal niezalezna.pl skontaktował się z europosłem Czarneckim - Jestem zaszczycony, że przez aklamację zaproponowano mnie jako kandydata frakcji na wiceprzewodniczącego Parlamentu, ale musimy poczekać na wynik głosowania - tłumaczy. - Pamiętamy wszyscy co się stało z rzekomo pewną kandydaturą Michała Kamińskiego podczas poprzedniego wyboru wiceprzewodniczących.

Kontrowersje wzbudza dołączenie do ECR eurosceptycznej grupy z Niemiec, Alternative für Deutschland. W rezultacie ECR liczy obecnie 63 posłów i jest trzecią siłą w Parlamencie Europejskim. - Polska delegacja zgłaszała zastrzeżenia w sprawie AfD, ale szanujemy demokratyczny werdykt większości - powiedział Ryszard Legutko. - Dzisiejsze posiedzenie pokazało, że rośnie grupa eurorealistów i wzrost liczebny tej grupy traktujemy jako ważne wydarzenie - dodał europoseł PiS.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,ecrgroup.eu


Wczytuję komentarze...

Biedroń by chciał, żeby Śmiszek został... misterem Sejmu. "Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!"

Robert Biedroń / / Kuba Bożanowski from Warsaw, Poland [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

"Super Express" zorganizował plebiscyt na mistera Sejmu. Wśród kandydatów jest poseł-elekt Krzysztof Śmiszek - prywatnie partner europosła Wiosny Roberta Biedronia. Ten napisał w mediach społecznościowych: "Sorry Panowie, ale wybór jest oczywisty!" - zachęcając do głosowania na Śmiszka. Na te "żarty" zareagował wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. "Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!" - zaapelował polityk.

To kolejna tego typu sonda "Super Expressu". Wcześniej przeprowadzono wybory miss Sejmu.

Choć pierwsze posiedzenie Sejmu w nowym składzie wciąż przed nami, to w sondzie brani są pod uwagę posłowie - elekci. W tym Krzysztof Śmiszek.

To zdecydowanie przypadło do gustu jego partnerowi - Robertowi Biedroniowi, szefowi Wiosny. "Sorry Panowie, ale wybór jest oczywisty!" - napisał polityk na Twitterze.

Do sytuacji odniósł się wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Biedroń załatwił swojemu chłopakowi jedynkę na liście Lewicy, a teraz promuje go na..."mistera Sejmu". żenada. Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!

- napisał na Facebooku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl