Kamiński u Rymanowskiego: Chcę rewolucji w państwie

  

- Uważam, że trzeba powiedzieć dość manipulacjom, dość tej tajności ukrywania prawdy przed społeczeństwem, przed opinią publiczną – mówił dziś Mariusz Kamiński były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego w programie Bogdana Rymanowskiego "Jeden na jeden" w TVN24. Rozmowa dotyczyła wczorajszego wystąpienia w Sejmie, gdy posłowie zagłosowali, aby nie odbierać immunitetu Kamińskiemu.
 
- To dla mnie bardzo pocieszająca informacja, że w każdym z ugrupowań sejmowych niezależnie od konfliktu czy sporu politycznego między PiS-em a tym ugrupowaniem znaleźli się ludzie przyzwoici. To wymaga docenienia – mówił Kamiński, który uważa, że wyborcy powinni docenić osoby, które głosowały zgodnie z własnym sumieniem, gdy została im przekazana wiedza podczas niejawnego posiedzenia komisji sejmowej. – To znak czasu, że elementarna przyzwoitość jest dziś sprawą odwagi cywilnej – podkreślił. Dodał też, że wśród posłów głosujących przeciwko wnioskowi prokuratury o odebranie mu immunitetu było wielu wybitnych prawników. Mówił, też że klub PO grozi im za to konsekwencjami politycznymi.
 
Poseł Kamiński ma jednak nadzieję, że przyjdzie refleksja i posłowie zagłosują za komisją śledczą dotyczącą majątku Kwaśniewskich. Wcześniej umorzono śledztwo wobec ich nielegalnego majątku i nielegalnych źródeł dochodu. Materiał dowodowy zebrany przez CBA dawał w 2009 r. możliwość postawienia tych zarzutów. Operacja zakupu willi w Kazimierzu Dolnym zakończyła się wówczas pełnym sukcesem CBA. Część osób z najbliższego otoczenia Jolanty i Aleksanda Kwaśniewskich otrzymała wyroki za oszustwa podatkowe, za udział w tym procederze.
 
Rymanowski powiedział, że zdaniem posła Zbigniewa Girzyńskiego z PiS, gdyby obywatele poznali szczegóły, które poznali posłowie to doszłoby do rewolucji bo ludzie wyszliby na ulice. - Chcę rewolucji w państwie – odpowiedział Kamiński. - Nie można tolerować takiej sytuacji, że organa ścigania są sparaliżowane, że funkcjonariusze, którzy ścigali korupcję na szczytach władzy są szykanowani. Nie mówię tu o sobie, ale o zwykłych funkcjonariuszach CBA – mówił.
 
Kamiński powiedział, że obecny szef CBA Paweł Wojtunik po odwołaniu jego, jako byłego szefa CBA zarządził audyt śledztw przez swoich zaufanych funkcjonariuszy i nie wykazał żadnych uchybień, również w sprawie Kwaśniewskich, a mimo to sporządził on akt oskarżenia wobec Kamińskiego. Dodał jednak, że w prokuraturze jest wielu wspaniałych ludzi, którzy ciężko walczą z przestępczością zorganizowaną, ale jest i wielu karierowiczów i oportunistów, którzy potrafią umarzać śledztwa mimo, że są dowody na popełnienie przestępstw przez ludzi władzy, którzy chcieliby być nietykalni.
 
Kamiński poinformował, że państwo Kwaśniewscy nie zabrali dotychczas głosu w całej sprawie. Bronił funkcjonariuszy CBA zaangażowanych w tą sprawę. – To co jest przerażające to działania prokuratury. Nie można tolerować takiego jej działania, że chce wszystko utajniać, że są tajne procesy – mówił. Prokuratura może zgłosić się do Wojtunika o odtajnienie tych materiałów. – Moim zdaniem nie zrobi tego bo ma wiele do ukrycia w tej sprawie – dodał Kamiński. Mówił też, że w obecnej chwili ruch należy do prokuratora generalnego Andrzeja Szeremeta, jakie były okoliczności umożenia śledztwa przeciwko Kwaśniewskim i wszczęcia go wobec niego jako byłego szefa CBA. Wspomniał o ogromnych zastrzeżeniach do prowadzenia tego śledztwa przez prokuraturę Warszawa – Praga.
 
Kamiński podkreślił, że funkcjonariusze CBA za akcję wobec Kwaśniewskich dostali pochwałę, a premier Tusk zwiększył budżet operacyjny CBA o 6 mln zł w uznaniu rozmachu działań operacyjnych funkcjonariuszy. Premier wiedział o operacji wobec wilii Kwaśniewskich, a zatwierdzał ją ówczesny minister Andrzej Czuma. Na pytanie Rymanowskiego czy jeśli nie będzie komisji śledczej to Kamiński ujawni te zebrane informacje: - Będę działał zgodnie z prawem i kierował się interesem publicznym. Uważam, że trzeba powiedzieć dość manipulacjom, dość tej tajności ukrywania prawdy przed społeczeństwem, przed opinią publiczną – mówił poseł PiS.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvn24.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Zatrzymano trzech Algierczyków

Zdjęcie ilustracyjne / facebook.com/Straż Graniczna

  

Trzech obywateli Algierii, którzy nielegalnie przeszli z Ukrainy do Polski przez tzw. zieloną granicę zatrzymała w okolicach Lubaczowa na Podkarpaciu Straż Graniczna. Mężczyźni zostali zawróceni na Ukrainę. Otrzymali też trzyletni zakaz wjazdu do państw strefy Schengen.

Jak poinformowała dziś rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymani cudzoziemcy to mężczyźni w wieku 22, 23 i 28 lat. Przemieszczali się pieszo skrajem lasu w kierunku Budomierza. Zostali zatrzymani w piątek przez patrol Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie.

"Zatrzymani to obywatele Algierii, którzy od kilku miesięcy studiowali i pracowali na Ukrainie. Teraz postanowili nielegalnie dotrzeć do Niemiec, aby tam zamieszkać"

– powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że obcokrajowcy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie, gdzie postawiono im zarzuty. "Przyznali się do zarzucanego im czynu nielegalnego przekroczenia granicy" – dodała mjr Pikor.

Wszyscy trzej zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy readmisyjnej. Ponadto otrzymali też zakaz wjazdu do państw strefy Schengen na kolejne 3 lata.

Rzeczniczka BiOSG przedstawiła statystykę, według której od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali około 50 imigrantów, którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl