Kto chce przejąć warszawską giełdę

  

W ostatnich tygodniach przeciwko prezesowi Giełdy Papierów Wartościowych Adamowi Maciejewskiemu były preparowane donosy, paszkwile, które miały go skompromitować. Był śledzony i fotografowany. On i cały zarząd giełdy zmagali się z potężną kampanią nieprawdziwych informacji, które miały osłabić pozycję szefów spółki i odsunąć ich od kierowania GPW - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Adam Maciejewski w wywiadzie dla Money.pl opowiedział o zakulisowych grach prowadzonych przeciwko niemu i innym członkom zarządu GPW. Jak określił, pod pięknymi łąkami (cztaj giełdą), kryje się bagno. Ma dowody na to, że był śledzony i fotografowany. Ktoś wymyślił, ktoś zlecił, ktoś wykonał i ktoś rozsyłał po urzędach państwowych i mediach paszkwile, które miały go zdyskredytować nie tylko jako prezesa, ale także osobiście. Ma nadzieję, że szybko wyjaśni się, kim ten „ktoś” jest.

– Wcześniej mieliśmy do czynienia z negatywnym „marketingiem szeptanym” wśród uczestników rynku, a później zaczęto prawdziwą wojnę, także medialną z wykorzystaniem najpaskudniejszych metod opowiedział prezes. Adam Maciejewski mówił wręcz o ukrainizacji metod stosowanych na rynku kapitałowym.

Takiego bagna na GPW nie było od początku jej istnienia. Zaczęto stosować podobne chwyty dopiero za prezesury Ludwika Sobolewskiego – poprzednika obecnego prezesa. Adam Maciejewski swoją funkcję pełni dopiero od roku, ale na giełdzie pracuje już od dwudziestu lat. Ludwik Sobolewski również z giełdą związany był od tylu lat. Nie można więc zarzucić im braku fachowości. Jednak merytoryczna ocena działalności obu szefów giełdy nie miała i nie ma tutaj żadnego znaczenia.  Ludwika Sobolewskiego atakowano za to, że wspiera produkcję filmu, w który jest zaangażowana partnerka prezesa GPW Anna Szarek. Zarzucono mu brak etyki. Po medialnej nagonce Sobolewski złożył rezygnację.

Wydarzenia z rubryk towarzyskich zbiegają się z informacjami o przygotowywanym skoku wiceministra skarbu Pawła Tamborskiego na fotel prezesa GPW. Paweł Tamborski złożył już rezygnację z funkcji w ministerstwie, a premier Donald Tusk ją przyjął. Wydaje się, że w tych rozgrywkach personalnych chodzi o dużo więcej, aniżeli tylko o objęcie prezesury warszawskiej giełdy. 

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Marszałek nie wyklucza "transferów" w Senacie. "Zdarzało się, że do PiS przechodzili senatorowie z PO"

/ fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, nie wyklucza możliwych fluktuacji wewnątrz Senatu. - Zdarzało się w poprzednio, że do PiS przechodzili senatorowie z Platformy Obywatelskiej, więc być może teraz będą chcieli przejść - powiedział dziś w RMF Karczewski. - Jeżeli ktoś będzie miał taką wolę, będziemy prowadzili takie rozmowy - dodał.

- Zdarzało się w poprzedniej kadencji, w poprzednich kadencjach, że przechodzili do nas senatorowie z Platformy Obywatelskiej, więc być może teraz będą chcieli przejść

 - podkreślił Karczewski pytany w radiu RMF FM o wyniki wyborów do Senatu. "Zawsze toczą się jakieś rozmowy" - dodał.

- eśli ktoś będzie miał taką wolę, to będziemy prowadzili takie rozmowy. (...) Jeśli będziemy mieli takie zgłoszenia, rozmowy, na pewno będziemy je prowadzić

 - zapowiedział marszałek.

[polecam:https://niezalezna.pl/292866-senat-nie-zatrzyma-nas-w-realizacji-programu-sasin-o-przyszlych-pracach-w-wyzszej-izbie]

Karczewski pytany o posiedzenie Senatu obecnej kadencji, które zgodnie z planem odbędzie się w najbliższy czwartek i piątek powiedział, że kadencja parlamentu kończy się za miesiąc. - To ustaliliśmy wcześniej, obrady powinny się odbyć. Odbędą się - te Sejmu i Senatu - dodał. Pytany, czy na posiedzeniu nie pojawią się nowe punkty, odpowiedział, że nie.

Dodał, że jeżeli we wtorek i środę zbiera się Sejm i przyjmie ustawy to "powinniśmy się do nich odnieść". Stanisław Karczewski podkreślił, że to "zgodne z przepisami, zgodne z prawem, zgodne z regulaminem".

W niedzielnych wyborach kandydaci popierani przez opozycję zdobyli większość (51) mandatów w Senacie. Prawo i Sprawiedliwość będzie miało w nadchodzącej kadencji parlamentarnej 48 senatorów, w Senacie zasiądzie też ponownie Lidia Staroń, która startowała z własnego komitetu, ale z poparciem PiS.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej zdobyli łącznie 43 mandaty w Senacie, kandydaci PSL - trzy mandaty, a kandydaci SLD - dwa. Trzy mandaty przypadły kandydatom niezależnym, kojarzonym jednak z opozycją.

[polecam:https://niezalezna.pl/292840-remis-ze-wskazaniem-w-senacie-pis-proponuje-wspolprace-jestesmy-na-to-zawsze-otwarci]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl