„Emerytur nie będzie”

Szef rady nadzorczej ZUS Robert Gwiazdowski podczas konferencji w Karpaczu mówił o kondycji finansowej zakładu. „Emerytur nie będzie" – powiedział cytowany przez zus.pox.pl.

Mariusz Troliński/Gazeta Polska
Szef rady nadzorczej ZUS Robert Gwiazdowski podczas konferencji w Karpaczu mówił o kondycji finansowej zakładu. „Emerytur nie będzie" – powiedział cytowany przez zus.pox.pl. Już wcześniej mówił dla jednego z tygodników: „róbcie dzieci, emerytur nie będzie”.
 
Gwiazdowski nie ma złudzeń co do kondycji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i ostrzega, że nie ma co liczyć na na jakąkolwiek emeryturę. - Byłem przez 1,5 roku szefem rady nadzorczej ZUS i wiem co tam jest. Proszę państwa, tam nic nie ma! – mówi w kontekście przyszłych świadczeń emerytów.
 
Szef rady nadzorczej wyjaśnia przyczynę zapaści systemu emerytalnego. Jak mówi wysokość świadczenia emerytalnego zależy od wzrostu PKB. Z kolei do PKB potrzebna jest duża populacja. Jednym słowem „by były emerytury, muszą być dzieci. A dzieci w Polsce nie ma. Polskie dzieci rodzą się w Wielkiej Brytanii” - dodał Gwiazdowski.
 
Robert Gwiazdowski od 28 lutego 2006 do września 2007 jako przedstawiciel Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej był Prezesem Rady Nadzorczej ZUS. Napisał „List otwarty do ubezpieczonych w ZUS”. Publicznie powiedział, że pieniądze, które są nam odbierane pod nazwą składki ubezpieczeniowej, „są po prostu ordynarnym podatkiem celowym”. 

 

 


Źródło: zus.pox.pl,niezalezna.pl

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo