Bezpardonowa nagonka na prezesa GPW. Kto chce przejąć warszawski parkiet?

  

W ostatnich tygodniach przeciwko prezesowi Giełdy Papierów Wartościowych Adamowi Maciejewskiemu były preparowane donosy, paszkwile, które miały go skompromitować. Był śledzony i fotografowany. On i cały zarząd giełdy zmagali się z potężną kampanią nieprawdziwych informacji, które miały osłabić pozycję szefów spółki i odsunąć ich od kierowania GPW – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Adam Maciejewski w wywiadzie dla Money.pl opowiedział o zakulisowych grach prowadzonych przeciwko niemu i innym członkom zarządu GPW. Jak określił, pod pięknymi łąkami (czytaj giełdą), kryje się bagno. Ma dowody na to, że był śledzony i fotografowany. Ktoś wymyślił, ktoś zlecił, ktoś wykonał i ktoś rozsyłał po urzędach państwowych i mediach paszkwile, które miały go zdyskredytować nie tylko jako prezesa, ale także osobiście. Ma nadzieję, że szybko wyjaśni się, kim ten „ktoś” jest.

– Wcześniej mieliśmy do czynienia z negatywnym „marketingiem szeptanym” wśród uczestników rynku, a później zaczęto prawdziwą wojnę, także medialną z wykorzystaniem najpaskudniejszych metod – opowiedział prezes. Adam Maciejewski mówił wręcz o ukrainizacji metod stosowanych na rynku kapitałowym.

Takiego bagna na GPW nie było od początku jej istnienia. Zaczęto stosować podobne chwyty dopiero za prezesury Ludwika Sobolewskiego – poprzednika obecnego prezesa. Adam Maciejewski swoją funkcję pełni dopiero od roku, ale na giełdzie pracuje już od dwudziestu lat. Ludwik Sobolewski również z giełdą związany był od tylu lat. Nie można więc zarzucić im braku fachowości. Jednak merytoryczna ocena działalności obu szefów giełdy nie miała i nie ma tutaj żadnego znaczenia. Ludwika Sobolewskiego atakowano za to, że wspiera produkcję filmu, w który jest zaangażowana partnerka prezesa GPW Anna Szarek. Zarzucono mu brak etyki. Po medialnej nagonce Sobolewski złożył rezygnację.

Wydarzenia z rubryk towarzyskich zbiegają się z informacjami o przygotowywanym skoku wiceministra skarbu Pawła Tamborskiego na fotel prezesa GPW. Paweł Tamborski złożył już rezygnację z funkcji w ministerstwie, a premier Donald Tusk ją przyjął. Wydaje się, że w tych rozgrywkach personalnych chodzi o dużo więcej, aniżeli tylko o objęcie prezesury warszawskiej giełdy.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Warszawa: Śmierć na torach przy stacji Ursus-Niedźwiadek

/ By kolejarzwarszawki - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30608948

  

Dzisiaj ok. godz. 11 w okolicy stacji Warszawa Ursus Niedźwiadek pod pociąg PKP Intercity, relacji Gdynia Główna-Gliwice, wtargnęła osoba postronna. Zginęła na miejscu - poinformował Martyn Janduła z PKP PLK. - Ruch pociągów prowadzony jest po torach podmiejskich - dodał.

Jak wyjaśnił PAP Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., do wypadku doszło poza przejściami, w okolicy stacji Ursus Niedźwiadek.

- Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja

 - powiedział Janduła. Poinformował też, że na miejscu pracują służby ratownicze i policja.

Pociąg relacji Gdynia Główna-Gliwice został zatrzymany do wyjaśnienia przez służby przyczyn zdarzenia.

- Pasażerowie pociągu, jak również podróżni znajdujący się na peronach oraz w innych pociągach, są na bieżąco informowani o aktualnej sytuacji i ewentualnych zmianach w kursowaniu pociągów

 – poinformował Janduła. "Ruch pociągów w obu kierunkach prowadzony jest po torach podmiejskich" - dodał. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl