Wzrosną odszkodowania za niemieckie ludobójstwo. Wypłacać mają... Polacy

  

Wzrosną świadczenia dla ofiar niemieckich zbrodni i więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych żyjących poza granicami Polski, jakie wypłacane są z polskiego budżetu. Według nowelizacji ustawy o "kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego" łatwiej jest otrzymać świadczenia osobom, które nie mieszkają w Polsce. O sprawie pisze "Times of Israel".

Obecnie świadczenia należne kombatantowi lub innej osobie uprawnionej wypłacane są na konto bankowe w Polsce. Obejmowały też zamieszkałych za granicą, ale wypłacane było na ich wniosek osobie przez nich upoważnionej do odbioru zamieszkałej w kraju, bądź na prowadzony w kraju rachunek bankowy. Po zmianie ustawy, która weszła w życie 18 maja tego roku, wypłata odszkodowań dla osób nie mieszkających w Polsce zostanie ułatwiona. W tym również dla ofiar niemieckich zbrodni, a także... żołnierzy Armii Czerwonej.

Jak to możliwe? Zmiany w art. 24 ustawy pozwolą na wypłacanie świadczeń również poza naszymi granicami. Na wniosek osoby uprawnionej, zamieszkałej w kraju, z którym Polskę łączy umowa międzynarodowa w dziedzinie ubezpieczeń społecznych przewidująca transfer pieniędzy - wypłaty będą dokonywane wraz z emeryturą, rentą, czy innymi świadczeniami otrzymywanymi za granicą. Odszkodowania trafią na rachunek bankowy tej osoby za granicą naszego kraju w walucie wymienialnej.

Jest to ogromne ułatwienie ze strony polskiego rządu, dzięki czemu osoby od lat nieprzybywające w Polsce otrzymają za zbrodnie niemieckie odszkodowanie od polskiego podatnika.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,udskior.gov.pl,timesofisrael.com


Wczytuję komentarze...

To była ciekawa dyskusja! Co dziewczynka powiedziała Jarosławowi Kaczyńskiemu?

zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/Edyta Kazikowska

  

Jarosław Kaczyński gościł dziś na pikniku rodzinnym w Chełmie. Po przemówieniu prezes PiS rozmawiał z mieszkańcami. Wśród nich była dziewczynka, która zdradziła Kaczyńskiemu swoje marzenie. Chciałaby zostać chirurgiem i pracować w Polsce. "To bardzo ciężka praca" - odpowiedział prezes PiS z podziwem.

Wszystko może się zdarzyć, jest potrzebna pełna mobilizacja, nawet jeszcze większa niż w wyborach europejskich, bo frekwencja będzie większa. Do momentu wyborów i w dniu wyborów musicie być w pełni zmobilizowani, pójść do urn, głosować"

- apelował prezes PiS w swoim przemówieniu.

[polecam:https://niezalezna.pl/280717-prezes-pis-na-pikniku-rodzinnym-w-chelmie-realizujemy-nowe-zapowiedzi-punkt-za-punktem

Jarosław Kaczyński odbył też liczne rozmowy z mieszkańcami Chełma. Była wśród nich również pewna dziewczynka, która zdradziła, jakie są jej plany na przyszłość.

Chcę być chirurgiem - powiedziała dziewczynka, zaznaczając, że chciałaby się rozwijać w Polsce.

To bardzo ciężka praca, ale jak chcesz, to wspaniale

- odpowiedział z podziwem prezes PiS.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl