Rząd obniża emerytury!

W związku z wprowadzonymi przez rząd Donalda Tuska przepisami, wielu emerytów czeka obniżka świadczeń emerytalnych.

Marcin Rolicki/SXC
W związku z wprowadzonymi przez rząd Donalda Tuska przepisami, wielu emerytów czeka obniżka świadczeń emerytalnych. Cięcia w emeryturach mogą sięgać nawet kilkuset złotych miesięcznie.

Jak wynika z ustaleń „Faktu” w trakcie wprowadzania zmian wydłużających wiek emerytalny do 67 roku życia, przeforsowano również przepisy dotyczące wcześniejszych emerytur. Niekorzystne zmiany mogą dotknąć nawet miliona osób.

Okazuje się, że świadczenia wypłacane w ramach wcześniejszej emerytury znacznie uszczuplają przyszłą emeryturę. Po osiągnięciu wieku emerytalnego (67 lat) osoby będące na wcześniejszej emeryturze nie dostaną świadczenia wyliczonego na podstawie pełnej, należnej kwoty. Będzie ono pomniejszone o pieniądze, które były wypłacane w czasie od przejścia na wcześniejszą emeryturę do osiągnięcia wieku emerytalnego.

Osoby przechodzące z wcześniejszej emerytury na tradycyjną, ku swojemu zaskoczeniu dowiaduje się o znacznym obniżeniu świadczenia. Różnice sięgają nawet kilkuset złotych. Prawo do wcześniejszej emerytury zachowali obecnie m.in.: nauczyciele, kolejarze oraz pracownicy sektora przemysłowego.
 

 

Źródło: niezalezna.pl,fakt.pl

Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo