W Warszawie, jako trzecim mieście na świecie powstanie Google Campus. Inicjatywa, która prężnie działa już w Londynie i Tel Avivie ma na celu pomoc młodym przedsiębiorcom i startupom.

- Campusy Google to miejsca, gdzie przedsiębiorcy mogą zdobywać wiedzę, spotykać się z innymi przedsiębiorcami oraz budować firmy, które w przyszłości mogą zmienić świat. Jednocześnie przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy mentorów oraz uczestniczyć w kursach prowadzonych przez lokalne społeczności startupowe, doświadczonych przedsiębiorców oraz pracowników Google. Warszawski Campus stanie się częścią globalnego programu Google for Enterpreneurs skierowanego do przedsiębiorców oraz wielu innych globalnych startupowych społeczności – czytamy na oficjalnym blogu Google Polska.

Powstanie Campusu Google w Warszawie ogłosił już oficjalnie prezes wykonawczy Google Eric Schmidt. Wyraził on nadzieję, że polski Campus będzie pomagał w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce.
 
- Powstanie Campusu to element trwających inwestycji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – czytamy na oficjalnym blogu Google Polska.

Więcej szczegółów na temat powstania Campusu w Warszawie poznamy wkrótce. Otwarcie inicjatywy planowane jest na 2015 rok.