Warszawa rezygnuje z Chińczyków

Oferta chińskiej firmy BYD dotycząca przetargu na 10 nowych autobusów dla Warszawy została odrzucona. Krajowa Izba Odwoławcza uznała odwołanie firmy Solaris.

solarisbus.com
Oferta chińskiej firmy BYD dotycząca przetargu na 10 nowych autobusów dla Warszawy została odrzucona. Krajowa Izba Odwoławcza uznała odwołanie firmy Solaris.

Jak wynika z informacji serwisu biznes.onet.pl Krajowa Izba Odwoławcza zdecydowała o uznaniu odwołania firmy Solaris.

Cała sprawa dotyczy przetargu na nowe autobusy komunikacji miejskiej dla Warszawy. Jak informowaliśmy już na łamach portalu niezalezna.pl choć, swoją ofertę zgłosiła, uznana na rynku, polska marka Solaris, przetarg wygrał chiński producent BYD o wątpliwej reputacji, o którym mówi się, że kopiuje samochody znanych marek znacznie odbiegające jednak od nich jakością.

Solaris zaskarżył  rozstrzygnięcie tego przetargu podkreślając, że oferta przedstawiona przez BYD jest mocno zaniżona. Firma z Polski oferowała autobusy za ok. 22 mln zł, podczas gdy chińska firma zapewniała, że jest w stanie dostarczyć je za niewiele ponad 15,5 mln zł.

Z rozesłanego do mediów komunikatu marki Solaris wynika, że zastrzeżenia polskiej firmy okazały się służne.

- W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację o uwzględnieniu naszego odwołania przez Krajową Izbę Odwoławczą. Tym samym w przetargu na dostawę 10 autobusów elektrycznych dla Warszawy oferta firmy Solaris uznana została za najkorzystniejszą. Potwierdzamy naszą gotowość do wyprodukowania autobusów i czekamy na ruch Zamawiającego – czytamy w komunikacie marki Solaris.
 

 

Źródło: niezalezna.pl,biznes.onet.pl

Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo