Air Force One z prezydentem USA Barackiem Obamą na pokładzie wylądował przed godz. 10.00 na Lotnisku Wojskowym w Warszawie.

Barack Obama przybył do Polski z dwudniową wizytą. Prezydent USA weźmie udział w oficjalnych uroczystościach związanych z 25-leciem polskiej wolności przypadającym 4 czerwca.
Prezydent Obama spotka się z Bronisławem Komorowskim oraz premierem Donaldem Tuskiem; weźmie udział w spotkaniu z głowami państw i szefami rządów 17 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W środę amerykański gość weźmie udział w głównych uroczystościach rocznicowych na Placu Zamkowym, gdzie planowane jest jego wystąpienie. W środę Obama spotka się także w Warszawie z prezydentem-elektem Ukrainy Petrem Poroszenką.

W związku z wizytą prezydenta USA w na ulicach pojawiły się dodatkowe patrole policjantów i radiowozy rozstawione wzdłuż trasy z lotniska do centrum. Policyjne bramki otaczają hotel Marriott.

Na obchody 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce do Warszawy ma przyjechać w sumie ok. 50 delegacji. Jak już wcześniej zapowiadała policja i BOR, tuż przed przejazdami kolumn z gośćmi sprawdzone zostały m.in. pod względem pirotechnicznym wszystkie trasy. Kierowcy i mieszkańcy stolicy zarówno we wtorek, jak i środę powinni spodziewać się utrudnień w ruchu dla pieszych i samochodów. Ulice mają być wyłączane z ruchu na czas przejazdu kolumn. W niektórych autobusach pojawiły się informacje, że mogą być czasowo zmieniane trasy ich przejazdu; te jadące np. ul. Żwirki i Wigury, Al. Jerozolimskimi lub w pobliżu miejsc pobytu delegacji mogą być kierowane na objazdy.

Od rana widać było rozstawione wzdłuż m.in. wiodącej z lotniska ul. Żwirki i Wigury i Al. Jerozolimskich patrole policyjne. W centrum Warszawy, m.in. w okolicach hotelu Marriott, gdzie zatrzyma się Obama, są patrole i policyjne radiowozy. Parking przy hotelu odgrodzony jest barierkami. Przy wejściach do hoteli, gdzie będą mieszkać zagraniczni goście (Marriott, Sheraton, Hyatt Regency Warsaw, InterContinental), ustawiono bramki z detektorami metalu. Sprawdzone zostały też wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób mogą mieć kontakt z delegacjami. Do zabezpieczenia obchodów wykorzystywane są m.in. policyjne śmigłowce. Wyposażone są one w specjalny sprzęt, umożliwiający przekazywanie rejestrowanych obrazów na bieżąco do sztabu w KSP. Na czas obchodów została też wyłączona dla cywilnych statków powietrznych - helikopterów, dronów, śmigłowców - przestrzeń lotnicza nad Warszawą.