​Pełne wyniki wyborów poznamy w „późnych godzinach wieczornych”. Na co czeka PKW?

  

Choć od zamknięcia lokali wyborczych minęło już kilkanaście godzin, nadal nie znamy nieoficjalnych wyników ze 100 proc. komisji obwodowych (na podstawie informacji otrzymanych drogą elektroniczną). Nie wiemy też, kiedy Państwowa Komisja Wyborcza planuje zwołać kolejną konferencję prasową. Cząstkowe wyniki prezentowane jako najnowsze opublikowano o godz. 4:30. PKW tłumaczy, że pełne wyniki poznamy najwcześniej w „późnych godzinach wieczornych”.

Państwowa Komisja Wyborcza, na podstawie otrzymanych drogą elektroniczną informacji o wynikach głosowania podawała w nocy cząstkowe, nieoficjalne wyniki odpowiednio z 30,25, 63,03 i 91 proc obwodowych komisji wyborczych. Najnowsze komunikaty opublikowano ok. godziny 4:30. Od tej pory nie są podawane żadne nowe informacje na temat cząstkowych wyników wyborów. Nie poznaliśmy również wyników po otrzymaniu informacji ze 100 proc. komisji obwodowych.

Przedstawiamy podsumowanie wyników cząstkowych na podstawie komunikatów PKW:

Dane na godzinę 2:00
Według cząstkowych danych Państwowej Komisji Wyborczej zebranych z 30,25 proc. obwodowych komisji w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS uzyskał 34,23 proc. głosów, PO - 27,2 proc. a PSL - 10,05 proc. Na kolejnych miejscach uplasowały się - według danych na godz. 2:00 - SLD (9,29 proc.) i KNP Janusza Korwin-Mikkego (6,9 proc.).

Przy takich wynikach podział euromandatów byłby następujący: PiS – 20, PO – 16, PSL – 6, SLD – 5, KNP Janusza Korwin-Mikkego – 4.

Dane na godzinę 3:00
Według cząstkowych danych Państwowej Komisji Wyborczej zebranych z 63,03 proc. obwodowych komisji w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS uzyskał 33,88 proc. głosów, PO - 28,66 proc. a SLD - 9,26 proc. Na kolejnych miejscach uplasowały się według danych na godz. 3:00 PSL (8,66 proc.) i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (7,01 proc.).

Przy takich wynikach PiS uzyskałby 20 mandatów, PO - 17, SLD-UP - 5, PSL - 5, a Nowa Prawica - 4.

Dane na godzinę 5:00
Według cząstkowych danych Państwowej Komisji Wyborczej zebranych z 91 proc. obwodowych komisji w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS uzyskał 32,35 proc. głosów, PO - 31,29 proc. a SLD - 9,55 proc. Na kolejnych miejscach uplasowały się według danych na godz. 5:00 PSL (7,21 proc.) i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (7,06 proc.).

Według obecnych danych PiS i PO uzyskałby po 19 mandatów, SLD-UP - 5, a PSL i Nowa Prawica - po 4.

Państwowa Komisja Wyborcza nie zapowiedziała na razie żadnej nowej konferencji prasowej. Z jedynej informacji dotyczącej oficjalnych wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego wynika, że oficjalne wyniki zostaną podane dopiero, gdy do siedziby PKW dotrą protokoły z głosowania w okręgowych komisjach wyborczych.

- Spodziewamy się, że pełne wyniki wyborów do PE będzie można podać w późnych godzinach (wieczornych) w poniedziałek lub do południa we wtorek – tłumaczy sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl,PKW.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Polsko-amerykańskie porozumienia. Negocjacje trwają! Minister Szczerski ujawnia kulisy

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że trwają negocjacje ws. polsko-amerykańskich porozumień: dotyczącego współpracy wojskowej, rozwijającego porozumienie waszyngtońskie, a także dotyczącego gospodarki i energetyki. - Ważne jest to, że zamknęliśmy w ostatnim czasie pełen pakiet porozumień dotyczących kwestii współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i ruchu wizowego - dodał.

Szef prezydenckiego gabinetu był pytany, czy podczas dwustronnej wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce 2 września przewidywane jest podpisanie polsko-amerykańskich porozumień, czy deklaracji.

[polecam:https://niezalezna.pl/285039-donald-trump-przyleci-do-polski-poznalismy-szczegoly-wizyty-prezydenta-stanow-zjednoczonych]

Szczerski przekazał, że negocjowanych jest "kilka dokumentów, które są możliwe do podpisania podczas wizyty prezydenta Trumpa".

"Jedno dotyczące współpracy wojskowej, rozwijające porozumienie waszyngtońskie, a także dotyczące gospodarki i energetyki"

- poinformował.

"Ważne jest to, że zamknęliśmy w ostatnim czasie pełen pakiet porozumień dotyczących kwestii współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i ruchu wizowego. W związku z powyższym także to będzie pewnie odnotowane przez prezydentów, że pod względem prawnym wszystkie wymogi, które były potrzebne do tego, żeby wejść w przyszłości do programu bezwizowego, te prace są zakończone, tych dokumentów już nie musimy negocjować, one są podpisane, myślę, że to też będzie odnotowane"

- mówił Szczerski.

"W sprawie wiz, poza porozumieniami prawnymi, potrzebny jest jeszcze odpowiedni wskaźnik odmów wizowych. Oczekujemy na wyliczenie tego wskaźnika. Także oczekujemy, że wtedy, kiedy ten wskaźnik spadnie poniżej 3 proc. rzeczywiście Polska do programu ruchu bezwizowego zostanie włączona. Byłoby bardzo dobrze, gdyby prezydent Trump w jakiś sposób także to zasygnalizował podczas swojej wizyty"

- dodał szef gabinetu prezydenta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl