UJAWNIAMY: gondolierzy Hanny Gronkiewicz-Waltz to żołnierze jednostki GROM

To jednostka specjalna GROM pomagała w kampanii wyborczej PO. Razem z ministrem Rafałem Trzaskowskim i Hanną Gronkiewicz-Waltz przy pełnej obstawie mediów patrolowali wczoraj Wisłę.

PAP/Bartłomiej Zborowski
To jednostka specjalna GROM pomagała w kampanii wyborczej PO. Razem z ministrem Rafałem Trzaskowskim i Hanną Gronkiewicz-Waltz przy pełnej obstawie mediów patrolowali wczoraj Wisłę. Mało tego. Jak ustalili dziennikarze "Gazety Polskiej Codziennie", to prezydent Warszawy osobiście prosiła o wykorzystanie żołnierzy GROM podczas patrolu. 

- To żołnierze GROM-u robili rekonesans na Wiśle. Niestety błędem było, że dowódca nie skonsultował tego z przełożonymi, tylko sam jako dowódca jednostki podjął decyzję, żeby tego sprzętu użyć. Niefortunnie się stało, że zostali poproszeni o pomoc - mówi "Codziennej" Jacek Sońta, rzecznik MON. Rzecznik powtórzył słowa szefa MON, który napisał na twitterze: "Błąd dowódcy, który prowadził ćwiczenia, że bez zgody przełożonych przystał na prośbę urzędników o pomoc". 

Miasto przyznaje bez ogródek. - To były dwa pontony, które wykorzystaliśmy, żeby zrobić ten monitoring rzeki. Była prośba władz miasta, żeby wykorzystać ten sprzęt. Pani prezydent zwróciła się z prośbą mówi „Codziennej” rzecznik prasowy urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk.

Warszawskie stowarzyszenie Miasto Jest Nasze złożyło już do stołecznego ratusza wniosek o udostępnienie zestawienia pełnych kosztów akcji Hanny Gronkiewicz-Waltz, "w szczególności kosztów obsługi wojskowego helikoptera, dwóch wojskowych pontonów i towarzyszących temu wydarzeniu żołnierzy w kominiarkach". Stowarzyszenie domaga się także pisemnego uzasadnienia użycia wojskowych formacji w tym przedwyborczym spektaklu.
 

 Źródło: niezalezna.pl,Miasto jest Nasze

 

Samuel Pereira,pk,Katarzyna Pawlak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo