Tajemnice wokół posady syna Władysława Bartoszewskiego. A jest on… wiceprezesem państwowej spółki

  

Syn Władysława Bartoszewskiego niedawno zaczął pracę w spółce Exatel kontrolowanej przez Skarb Państwa. Od czwartku zasiada na fotelu wiceprezesa. Historia objęcia tego stanowiska przez syna sekretarza stanu w Kancelarii Premiera owiana jest tajemnicą. Biuro prasowe firmy nie odpowiada na pytania reporterów „Super Expressu” na jakich zasadach został przyjęty.
 

Exatel jest polskim operatorem telekomunikacyjnym. Prezesem spółki jest Marcin Jabłoński – działacz Platformy Obywatelskiej i były wiceminister spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska. Syn Władysława Bartoszewskiego – Władysław Teofil Bartoszewski – jako wiceprezes zarządu ma zarabiać około 25-30 tys. zł miesięcznie – pisze se.pl.
 
Bartoszewski junior, który jest historykiem z wykształcenia, wcześniej pracował m.in. w PGE Domu Maklerskim, w Credit Suisse, był również wykładowcą na Oxfordzie. Nie wiadomo co spowodowało, że syn szefa MSZ-etu w rządzie Jerzego Buzka dostał tą fuchę. Biuro prasowe firmy nie udzieliło dziennikarzom informacji, a wątpliwości z czasem będą się mnożyć.

Specjalista od spraw korupcji prof. Antoni Kamiński podkreśla w rozmowie z gazetą, że firma powinna publicznie odpowiedzieć jak doszło do wyboru, jakie ma kompetencje i ile zarabia.
 
Właścicielem 99,938 proc. akcji spółki Exatel jest Polska Grupa Energetyczna, która jest kontrolowana przez Skarb Państwa. Firma świadczy usługi transmisji danych dla Ministerstwa Obrony Narodowej, armii i polskich służb specjalnych.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: se.pl,niezalezna.pl,wikipedia.org


Wczytuję komentarze...

Prezydent Przemyśla o "Via Carpatia". "To projekt nie tylko na miarę Polski, ale na miarę Europy"

/ By Julienre - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63675252

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Jeżeli można mówić o sukcesie po 22 konferencjach ("Europa Karpat") to za coś namacalnego możemy uznać "Via Carpatia". To projekt nie tylko na miarę Polski, ale na miarę Europy. To jest jakiś przełom - połączenie nas z Węgrami, Słowacją, Rumunią, Chorwacją jest kluczowe z punktu widzenia tych państw - ocenił prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

W Krasiczynie koło Przemyśla (woj. podkarpackie) oficjalnie otwarto 22. edycję konferencji "Europa Karpat". W spotkaniu biorą udział przedstawiciele parlamentów, administracji rządowej oraz samorządowej, naukowcy, eksperci i analitycy z państw Grupy Wyszehradzkiej (Polski, Czech, Słowacji i Węgier), Rumunii oraz Ukrainy. [polecam:https://niezalezna.pl/259184-europa-karpat-oficjalnie-otwarta]

W rozmowie z Niezalezna.pl prezydent Przemyśla Wojciech Bakun podkreślił, że "Przemyśl jako miasto już od dawna współpracuje z miastami regionu - mamy miasta partnerskie zarówno po stronie ukraińskiej, jak i słowackiej i węgierskiej, nawet z racji historycznych bardzo ściśle współpracujemy z Węgrami".

 "Via Carpatia" jest nie tylko bolączką Przemyśla, ale i całego Podkarpacia, czyli połączenie nas na ścianie wschodniej, na trasie północ-południe, ale i połączenie nas z państwami na południe od Polski. To dla nas bardzo wartościowe zarówno pod kątem turystycznym, jak i gospodarczym, a także połączenie kolejowe, o co Przemyśl stara się od dłuższego czasu, czyli połączenie kolejowe zarówno z Bieszczadami, jak i ze Słowacją i Węgrami, którego w Polsce teraz nie ma, a mogłoby wychodzić z Przemyśla

- dodał.

Prezydent Przemyśla wskazał, że "konferencja ta wpisała się w tradycję i historię, ale szczerze mówiąc trochę za mało widzi wymiernych efektów tych konferencji".

Jeżeli można mówić o sukcesie po 22 konferencjach to za coś namacalnego możemy uznać "Via Carpatia". To projekt nie tylko na miarę Polski, ale na miarę Europy. To jest jakiś przełom - połączenie nas z Węgrami, Słowacją, Rumunią, Chorwacją jest kluczowe z punktu widzenia tych państw

- ocenił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl